Aktualności Superliga

Gala Tenisa Stołowego o Puchar Krajowej Spółki Cukrowej S.A.: Górak z… Danielem i Lewandowski z Chodorskim

Bardzo ciekawie ułożyło się losowanie grup niedzielnego (29 sierpnia) prestiżowego turnieju – „Gali  Tenisa Stołowego o Puchar Krajowej Spółki Cukrowej S.A.” w Bydgoszczy. W jednej grupie zagrają byli Mistrzowie Polski w singlu Daniel Górak i Artur Daniel oraz koledzy klubowi z Fibrain AZS Politechniki Rzeszów Tomasz Lewandowski i Piotr Chodorski. Pomysłodawcą i organizatorem zawodów jest Zbigniew Leszczyński, prezes LOTTO Superligi.

Turniej rozpocznie się o godz. 10:00, a rywalizacja w poszczególnych pojedynkach toczyć się będzie do 2 wygranych setów. W grupie B, 5-krotny Indywidualny Mistrz Polski Daniel Górak spotka się z Arturem Danielem, który po złoto MP w singlu sięgnął w 2009 roku. Obaj największe sukcesy odnosili w barwach Dartomu Bogorii Grodzisk Maz., a dziś w tym klubie gra Czech Pavel Sirucek, który będzie ich rywalem.

Zmierzą się także z kolegą klubowym Artura Daniela z AZS AWFiS Balta Gdańsk Tomaszem Tomaszukiem, pierwszym w historii LOTTO Superligi Mołdawianinem Vladislavem Ursu z LOTTO ZOOleszcz Gwiazdy Bydgoszcz oraz Damianem Węderlichem z Energi Manekin Toruń.

W grupie C były Mistrz Polski w singlu Tomasz Lewandowski zagra z kolegą klubowym z Fibrain AZS Politechniki Rzeszów Piotrem Chodorskim oraz dwoma zawodnikami Lotto Zooleszcz Gwiazdy – Rosjaninem Viacheslavem Burovem i nowo pozyskanym Manushem Utpalbhai Shahem. W tej grupie są także Przemysław Walaszek z Morlin Ostróda i Adrian Więcek z Polonii Bytom.

W grupie A zagrają m.in. Patryk Zatówka i Białorusin Aleksandr Khanin z Dojlid Białystok, a w gr. D Mistrz Polski z Dekorglassem Działdowo Jakub Dyjas i Artur Grela z LOTTO ZOOleszcz Gwiazdy Bydgoszcz.

Wyniki losowania
 
Grupa A
  1. Mateusz Ufnal,
  2. Jakub Perek,
  3. Filip Szymański,
  4. Patryk Zatówka,
  5. Mikhail Pajkov,
  6. Aleksandr Khanin
Grupa B
  1. Pavel Sirucek,
  2. Damian Węderlich,
  3. Artur Daniel,
  4. Daniel Górak,
  5. Vladislav Ursu,
  6. Tomasz Tomaszuk
Grupa C
  1. Viacheslav Burov,
  2. Przemysław Walaszek,
  3. Tomaz Lewandowski,
  4. Adrian Więcek,
  5. Piotr Chodorski,
  6. Manush Utpalbhai Shah
Grupa D
  1. Artur Grela,
  2. Szymon Malicki,
  3. Jakub Dyjas,
  4. Andrew Baggaley,
  5. Jan Zandecki,
  6. Grigory Vlasov

Shogo Tahara nowym nabytkiem torunian

Do azjatyckiej grupy zawodników Energi-Manekina Toruń dołączył Japończyk Shogo Tahara. "Potrafi grać w tenisa stołowego, m.in. przed 2 laty pokonał Samuela Walkera, brązowego medalistę Drużynowych Mistrzostw Świata 2016" – mówi Krzysztof Piotrowski, prezes i menedżer toruńskiego klubu.

Do pojedynku Shogo Tahary z Anglikiem Samuelem Walkerem doszło podczas ITTF Challenge Seria Open w 2019 roku.

- Zwyciężył w dużo wyżej notowanym w rankingu światowym Anglikiem 4:0 – podkreślił Krzysztof Piotrowski.

W zawodach na Bałkanach reprezentacji Japonii pokonał również m.in. znanych z gry w klubach LOTTO Superligi Hindusa Harmeeta Desaia 4:3 i Rosjanina Sadi Ismailova 4:3. W ćwierćfinale singla przegrał z Anglikiem Paulem Drinkhallem 1:4.

- W Polsce Shogo Tahara jest praktycznie nieznany. To zawodnik młody, praworęczny i trudny do rozpracowania przez przeciwników. Ma dobry serwis i obustronny atak. Jest szybki i zwinny oraz jak wszyscy Azjaci waleczny – dodał szef Energi Manekina Toruń.

Po raz ostatni Shogo Tahara grał w japońskiej kadrze w europejskich turniejach w 2019 roku, m.in. na Słowenii, gdzie doszedł do ćwierćfinału w U-21. Wygrał wtedy m.in. z Anglikiem Tomem Jarvisem 2:3. W deblu występował z Yuki Matsuyamą, który również jest zgłoszony do LOTTO Superligi przez klub z Torunia.

Po 9 Japończyków i Koreańczyków w LOTTO Superlidze

Kluby LOTTO Superligi zgłosiły do nowego sezonu ok. 30 azjatyckich zawodników. Najwięcej pochodzi ich z Japonii i Korei Południowej – po 9.

Tenisiści stołowi z tych dwóch państw stanowią 60 proc. Azjatów w naszej najwyższej klasie rozgrywkowej.

Grupę graczy z Japonii stanowią – Taimu Arinobu, Kentaro Miuchi, Asuka Machi, Yuki Hirano, Ryohei Kanoya, Yuki Matsuyama, Shogo Tahara, Hiromitsu Kasahara, Yuma Tanigaki. Z kolei z Korei Płd. są – Kim Jonghoon, An Jaehyun, Kang Dongsoo, Choi Deokhwa, Jeong Yeong Hun, Kwak Yu Bin, Park Jeongwoo, Baek Kwangil, Jangmok Lee.

W kadrach drużyn są 3 zawodnicy z Tajwanu (Liao Chen-Ting, Chuang Chih-Yuan, Yang Tzu-Yi) i 3 z Chin (Sun Shiyu, Li Yongyin, Wang Jianan).

Dwóch swoich przedstawicieli mają Indie – Sathiyan Gnanasekaran, Manush Shah, a po jednym Hongkong – Ng Pak Nam, Uzbekistan – Zokhid Kenjaev, Azerbejdżan – Yu Khinhang.

Z Kanady zobaczymy Wang Eugene, z Brazylii Erica Jouti,  a z Egiptu Ahmeda Saleha.

Liczny 5-osobowy zespół stanowią Rosjanie - Grigory Vlasov, Viacheslav Burov, Mikhail Pajkov, Vasily Lakeev, Kiril Vorobev, a po raz pierwszy wystąpi 3 Greków - Panagiotis Gionis, Konstantions Angelakis, Giorgos Konstantinopoulos.

Swoich pingpongistów w polskiej LOTTO Superlidze mają także: Szwecja – Truls Moregard, Białorusin – Aleksandr Khanin, Czechy – Pavel Sirucek, Ukraina – Kou Lei, Anglia – Andrew Baggaley, Mołdawia – Vladislav Ursu.

Gala Tenisa Stołowego o Puchar Krajowej Spółki Cukrowej S.A. w Bydgoszczy w doborowej obsadzie

To będzie święto naszej dyscypliny sportu – w niedzielę, 29 sierpnia w Bydgoszczy odbędzie się Gala Tenisa Stołowego o Puchar Krajowej Spółki Cukrowej S.A. "Wystąpi 16 polskich i 8 zagranicznych zawodników, a najlepsi otrzymają nagrody finansowe" – mówi Zbigniew Leszczyński, pomysłodawca i organizator turnieju.

- Do Bydgoszczy przyjedzie wielu znakomitych polskich i zagranicznych zawodników, medalistów mistrzostw świata i Europy w różnych kategoriach wiekowych oraz uczestników Igrzysk Olimpijskich – powiedział Zbigniew Leszczyński.

W turnieju w hali Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy (ul. Garbary 2) zagrają m.in. zawodnicy mający w dorobku Mistrzostwo Polski w grze pojedynczej - Daniel Górak (Uczelnia Państwowa Zamość), Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo), Tomasz Lewandowski (Fibrain AZS Politechnika Rzeszów), Artur Daniel (AZS AWFiS Balta Gdańsk).

Z grona złotych medalistów MP w deblu i mikście wystąpią także Szymon Malicki (AZS AWFiS Balta Gdańsk), Patryk Zatówka (Dojlidy Białystok), Jakub Perek (Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów).

Bardzo silną reprezentację klubu wystawia LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz – Artur Grela, Viacheslav Burov (Rosja), Vladislav Ursu (Mołdawia), Manush Utpalbhai Shah (Indie) oraz Mateusz Ufnal, który w tym sezonie zagra w Broni Radom.

W Gali Tenisa Stołowego o Puchar Krajowej Spółki Cukrowej S.A. wezmą udział również m.in. 4-krotny Mistrz Świata w ping-pongu Anglik Andrew Baggaley (Uczelnia Państwowa Zamość), Czech Pavel Sirucek (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) oraz Rosjanie Mikhail Pajkov (Fibrain AZS Politechnika Rzeszów) i Grigory Vlasov (Sokołów SA Jarosław).

Nowy sezon LOTTO Superligi rozpocznie się w piątek 3 września, zaś w niedzielę 5 września odbędą się mecze 2 kolejki. Generalnym sprawdzianem będzie bydgoska Gala o Puchar Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

- Bardzo się cieszę, że gala odbędzie się w tak doborowej obsadzie międzynarodowej. Dla zawodników przygotowane zostały nagrody finansowe – mówi Zbigniew Leszczyński.

Tenisiści stołowi zostaną podzieleni na 4 grupy.

– Rozgrywki grupowe będą prowadzone system każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Następnie pod dwóch najlepszych zawodników awansuje do fazy pucharowej, w której rywalizacja będzie odbywać się od ćwierćfinału – dodał Leszczyński.
 
LISTA STARTOWA
  1. Jakub Dyjas
  2. Daniel Górak
  3. Tomasz Lewandowski
  4. Mikhail Paikov
  5. Aleksandr Khanin
  6. Artur Daniel
  7. Szymon Malicki
  8. Jakub Perek
  9. Andrew Baggaley
  10. Filip Szymański
  11. Piotr Chodorski
  12. Viacheslav Burov
  13. Vladislav Ursu
  14. Artur Grela
  15. Manush Utpalbhai Shah
  16. Adrian Więcek
  17. Tomasz Tomaszuk
  18. Pavel Sirucek
  19. Jan Zandecki
  20. Patryk Zatówka
  21. Grigory Vlasov
  22. Mateusz Ufnal
  23. Damian Węderlich
  24. Przemysław Walaszek
 

Szymczyk ostatnim wzmocnieniem Polonii Bytom

Polskim składem grać będzie TTS Polonia Bytom w nowym sezonie LOTTO Superligi. Do Roberta Florasa i wcześniej pozyskanych Jakuba Folwarskiego i Adriana Więcka dołączył Jan Szymczyk z Broni Radom.

- Myślę, że w razie absencji kogoś z podstawowego składu Jan Szymczyk będzie pierwszym wchodzącym do gry w LOTTO Superlidze. W ostatnim sezonie odniósł wiele zwycięstw, a z kolei aż 10 porażek miał po 2:3 – mówi Michał Napierała, menedżerskiej bytomskiej drużyny.

Tak jak wcześniej szansę gry w I zespole mogą otrzymywać zawodnicy na co dzień grający w 1-ligowych rezerwach, tj. wspomniany Jan Szymczyk oraz Marcin Balcerzak, Daniel Michael, Dariusz Wróbel.

- Do naszego klubu wrócił Micha Łysakowski, który już zadebiutował jako jeden z najmłodszych zawodników w LOTTO Superlidze. Z Polaków odeszli od nas Jakub Stecyszyn do Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki, Filip Szymański do Uczelni Państwowej Zamość i Igor Dąbrowski do II-ligowego Rybnika – dodał Michał Napierała, człowiek-orkiestra w bytomskim zespole.

Polonię opuszczają Chińczycy Liao Chen-Tang i Ren Bowen, którzy z powodu pandemii koronawirusa ani razu nie przyjechali do Polski.

- W tym okienku transferowym rozmawialiśmy z Rosjaninem Nikitą Artemenko, który kilka miesięcy stoczył bardzo zacięty, przegrany tylko 2:3 pojedynek z Niemcem Dimitrijem Ovtcharovem, późniejszym Wicemistrzem Europy i brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Niestety oczekiwania finansowe Artemenko były dla nas zbyt wygórowane – przyznał menedżer.

Nowy sezon TTS Polonia rozpocznie 3 września wyjazdowym meczem z Energą Manekin Toruń, a 5 września spotkanie z Morlinami w Ostródzie.

Yang Tzu-Yi – nowa postać w Grudziądzu

25-letni Tajwańczyk Yang Tzu-Yi jest nową postacią w Olimpii-Uni Grudziądz i LOTTO Superlidze. Azjata ma duże doświadczenie międzynarodowe i grał już z wieloma zawodnikami, z którymi może zmierzy się w polskich rozgrywkach w sezonie 2021-22.

Yang Tzu-Yi uczestniczył w Mistrzostwach Świata w 2015 roku w chińskim Suzhou i wielokrotnie występował w turniejach World Tour czy Challenge na kontynentach azjatyckim i europejskim.

Podczas Polish Open w tym samym 2015 roku w Warszawie grał wspólnie debla z rodakiem Liao Chen-Tingiem, dziś nowym zawodnikiem Dekorglassu Działdowo. Yang Tzu-Yi wygrał wygrał w singlu m.in. z Amerykaninem Jha Kanakiem (klubowy kolega Samuela Kulczyckiego i Macieja Kubika w Ochsenhausen) i wtedy też pokonał m.in. Adama Dosza w U21.

Tajwańczyk Yang Tzu-Yi z drużyny z Grudziądza, prowadzonej przez trenera Piotra Szafranka, wygrywał też w World Tour Platinum Japan Open z Węgrem Bence Majorosem, czy Portorykańczykiem Brianem Afandorem. Za swoich czasów juniorskich pokonał Niemca Patricka Franziskę czy Sathiyana Gnansekarana z Indii.

W jednym z meczów ze znanym z polskiej LOTTO Superligi Ho Kwan Kitem z Hongkongu prowadził 3:1 (w 3 secie przegrał 14:16), by ulec mu 3:4. Z kolei w 2015 roku w WT w Czechach w pojedynku z Jakubem Dyjasem przegrał 1:3. Natomiast w innych zawodach wygrywał m.in. z obecnym kolegą klubowym z Olimpii-Unii Koreańczykiem Park Jeongwoo, czy też z Masaki Yoshidą.

W rankingu ITTF Yang Tzu-Yi najwyżej był pod koniec drugiej setki w 2016 roku.

Morliny z jednym seniorem w składzie

Po 2-letniej przerwie Morliny Ostróda zagrają w LOTTO Superlidze. W składzie beniaminka są juniorzy i młodzieżowcy, a jedynym seniorem i jednocześnie obcokrajowcem jest 29-letni Rosjanin Kiriil Vorobev.

- Do LOTTO Superligi zgłosiliśmy 9 zawodników, w większości młodych i bardzo młodych. Najstarszym tenisistą stołowym jest pochodzący z Kaliningradu Kiriil Vorobev. Już w tamtym roku mieliśmy go w 1-ligowych rozgrywkach, ale ze względu na pandemię nie zadebiutował w drużynie – mówi Tomasz Krzeszewski, trener i prezes Morlin Ostróda.

W zespole z Ostródy szansę na występy w LOTTO Superlidze ma też 8 Polaków: Przemysław Walaszek (2000 r.), Kacper Petaś (2000), Jakub Kuźmicz (2000), Jakub Witkowski (2001), Łukasz Sokołowski (2002), Maksymilian Miastowski (2003), Kuba Kwapiś (2003), Igor Jankowski (2004).

W lipcu Łukasz Sokołowski sięgnął po Drużynowe Mistrzostw Europy będąc w składzie z Samuelem Kulczyckim, Miłoszem Redzimskim, Maciejem Kubikiem i Szymonem Kolasą. Zawodnik Morlin w turnieju w chorwackim Varażdinie zagrał w jednym meczu, a rywalizował też w konkurencjach indywidualnych.

- W nowym sezonie superligi chcę rotować składem w ten sposób, by nasi młodzicy zawodnicy mieli sporo szans na grę z najlepszymi rywalami z kraju oraz z zagranicznymi przeciwnikami. Drugi zespół będzie występował w II lidze (woj. warmińsko-mazurskie i mazowiecki), ale mam nadzieję, że wróci do I ligi – dodał Tomasz Krzeszewski.

Po sezonie 2020-21 Morliny Ostróda opuścili m.in. doświadczeni zawodnicy Piotr Chmiel i Tomasz Sposób.

Manush Utpalbhai Shah czwartym Hindusem w historii Gwiazdy

W ostatnich latach Harmeet Desai, Sathiyan Gnanasekaran i Manav Thakkar reprezentowali LOTTO ZOOleszcz Gwiazdę Bydgoszcz w rozgrywkach LOTTO Superligi. Czwartym zawodnikiem z Indii w historii bydgoskiego klubu został Manush Utpalbhai Shah, zakontraktowany na sezon 2021-22.

- Manush Utpalbhai Shah to młody, 20-letni leworęczny, ofensywny zawodnik. Rozmawiałem o nim z Harmeetem Desaiem, który rozgrywał wspaniałe mecze w barwach naszej drużyny, i usłyszałem wiele pozytywnych słów o pingpongiście z Indii – mówi Zbigniew Leszczyński, prezes Lotto Zooleszcz Gwiazdy.

W LOTTO Superlidze występowali także inni gracze z Indii - Soumyajit Ghosh (Dojlidy Białystok) i Amalraj Athony (Morliny Ostróda, Fibrain AZS Politechnika Rzeszów). Z kolei rok temu Arjun Ghosh podpisał kontrakt z Uczelnią Państwową Zamość, ale z powodu pandemii i licznych obostrzeń w podróżowaniu tamten kontrakt anulowano.

- Manush Utpalbhai Shah to bardzo obiecujący tenisista stołowy, w pewnym momencie klasyfikowany był na 6 miejscu w rankingu światowym U-18 i na 1 miejscu na liście krajowej w Indiach. Z powodzeniem występował w licznych międzynarodowych turniejach, a Indie reprezentował m.in. w Mistrzostwach Azji Juniorów i Mistrzostwach Wspólnoty Brytyjskiej – dodał Leszczyński.

W 2020 roku w zawodach ITTF Challenge Plus w Omanie Manush Utpalbhai Shah zdobył brązowe medale w grze podwójnej i singlu U-21. Rok wcześniej wywalczył m.in. srebro Drużynowych Mistrzostw Azji Juniorów oraz brąz w China Junior Open (Golden Series) w Taicang. Po kolejne medale sięgnął w turniejach w Belgii i Tajlandii. Z kolei w latach 2015 – 2018 stawał na podium m.in. w Jordanii, Tunezji, Serbii, Portugalii. Grał m.in. w MŚJ 2018 w Australii.

Manush Utpalbhai  Shah grał już w Polsce – w 2016 roku uczestniczył w ITTF World Junior Circuit Polish Junior & Cadet Open (Premium) w Cetniewie.

Chuang Chih-Yuan, An Jaehyun i Truls Moregard zagrają w LOTTO Superlidze

Tajwańczyk Chuang Chih-Yuan, Koreańczyk An Jaehyun i Szwed Truls Moregard to tylko niektórzy z tenisistów stołowych pozyskanych przez kluby LOTTO Superligi.

Ze składu Dekorglassu Działdowo, który zdobył Mistrzostwo Polski, został Jakub Dyjas, Wicemistrz Europy w deblu. Do niego dołączyli Patryk Chojnowski (podobnie jak Jakub Dyjas był już indywidualnym mistrzem kraju), Jakub Miszkurka, uznawany za wielki talent 19-letni Szwed Truls Moregard, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy juniorów i kadetów, a także Japończyk Taimu Arinobu z Energi Manekina Toruń i Tajwańczyk Liao Chen-Ting z Polonii Bytom.

Wicemistrz Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki pozyskał byłego Mistrza Świata w grze podwójnej Chuanga Chih-Yuana. W Igrzyskach Olimpijskich w Londynie Tajwańczyk zajął czwarte miejsce. Poza tym pozostała "żelazna" kadra: Marek Badowski, Miłosz Redzimski, Czech Pavel Sirucek, Grek Panagiotis Gionis.

Z kolei klub LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz już wcześniej poinformował o zakontraktowaniu Koreańczyka An Jaehyuna, brązowego medalistę Indywidualnych Mistrzostw Świata z 2019 roku. To kolejny transferowy hit w LOTTO Superlidze. Bydgoszczanie pozyskali także Manusha Shaha z Indii i pierwszego Mołdawianina w historii Lotto Superligi - Vladislava Ursu. Umowy przedłużyli zaś m.in. Japończyk Asuka Machi i Artur Grela.

Ciekawe transfery również w zespole brązowych medalistów poprzedniego sezonu - Sokołowie S.A. Jarosław. Podpisano kontrakty z pięcioma pingpongistami zagranicznymi - są to: pierwszy Uzbek w Polsce Zokhid Kenjaev, Brazylijczyk Eric Jouti, Koreańczyk Lim Jonghoon, Grek Konstantinos Angelakis, Rosjanin Grigorij Własow. Do Jarosławia wraca Mateusz Czernik.

W AZS AWFiS Balta Gdańsk najważniejszą zmianą jest transfer wielokrotnego reprezentanta biało-czerwonych, olimpijczyka z Londynu i Rio de Janeiro Wanga Zeng Yi (z Dojlid) w miejsce odchodzącego do Dekorglassu Chojnowskiego. Gdańszczanie postawili na polski skład, nie mają cudzoziemców, podobnie jak bytomska Polonia, którą wzmocnili Jakub Folwarski, Adrian Więcek, Jan Szymczyk i Michał Łysakowski.

Z Sokołowa do Dojlid Białystok przenieśli się Ukrainiec Kou Lei i Patryk Zatówka, a umowy z podlaskim klubem parafowali także m.in. Japończyk Kentaro Miuchi i Kamil Zdzienicki. Toruńska Energa Manekin pozostawiła w składzie czterech Azjatów, a piątym został Japończyk Shogo Tahara - w miejsce Arinobu.

Na doświadczenie postawiono w Uczelni Państwowej Zamość. Z francuskiej drugiej ligi wrócił pięciokrotny mistrz Polski 38-letni Daniel Górak, a do ekipy z Lubelszczyzny doszli też inni doświadczeni gracze: Egipcjanin Ahmed Saleh i Filip Szymański. Przed zamknięciem okienka zamościanie poinformowali jeszcze o transferze 26-letniego Koreańczyka Choi Deokhwa.

Fibrain AZS Politechnika Rzeszów zakontraktował Jeong Yeong Hun z Korei Południowej i Rosjanina Michaiła Pajkowa. Łącznie w zespole jest pięciu obcokrajowców, w tym czterech z Azji. Tenisistów stołowych z tego kontynentu mają też Olimpia-Unia Grudziądz (m.in. Tajwańczyk Yang Tzu-Yi, a także Rosjanin Wasilij Lakiejew) i Poltarex Pogoń Lębork (Koreańczyk Baek Kwangil).

Po historycznym awansie do LOTTO Superligi Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów do polskich liderów w sezonie pierwszoligowym Daniela Bąka i Jakuba Perka doszli Grek Giorgos Kontantinopoulos, Japończyk Yuma Tanigaki i Koreańczyk Jangmok Lee. Po roku do elity wracają Morliny Ostróda, a nowymi nabytkami są Rosjanin Kirył Worobiejew i Przemysław Walaszek.

Moregard wzmocnieniem Dekorglassu

Jako nastolatek Truls Moregard wygrywał już Mistrzostwa Szwecji Seniorów, zdobył mnóstwo medali Mistrzostw Świata i Europy Juniorów oraz ME Kadetów, a także występował w lidze Japonii. 19-letni zawodnik podpisał kontrakt z Dekorglassem Działdowo - Mistrzem LOTTO Superligi.

W swojej ojczyźnie Truls Moregard wygrywał już ze wszystkimi najlepszymi starszymi kadrowiczami na czele z Mattiasem Falckiem, Antonem Kallbergiem i Kristianem Karlssonem. Z reprezentacją Szwecji wywalczył brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Świata 2018 i Drużynowych Mistrzostw Europy 2019.

Nowy zawodnik Dekorglassu świetnie spisywał się na Mistrzostwach Europy na warszawskiej Torwarze, gdzie pokonał m.in. Greka Panagiotis Gioniosa z Dartomu Bogorii Grodzisk Maz. oraz Słowaka chińskiego pochodzenia Wang Yanga, który kiedyś grał w klubie z Działdowa.

Szwed jest m.in. 2-krotnym Wicemistrzem Świata Juniorów w singlu, a pierwszy sukces w tych zawodach odniósł mając zaledwie 15 lat. W Mistrzostwach Europy Juniorów zdobył złoto w grze pojedynczej w 2019 roku, był też kilka razy srebrnym medalistą ME Juniorów i Kadetów.

Jesienią 2016 roku mając 14 lat Truls Moregard zadebiutował w Lidze Mistrzów w meczu Eslovs AI Bordtennis z Unia-AZS AWFiS Gdańsk (3:1). W swoim meczu przegrał z Kaii Yoshidą 1:3. To była wyrównana gra o czym świadczą wyniki poszczególnych setów - 12:10, 9:11, 8:11, 12:14.

Nowymi zawodnikami Mistrza Polski Dekorglassu są również Japończyk Taimu Arinobu, Tajwańczyk Chen-Ting Liao, Patryk Chojnowski i Jakub Miszkurka.