You are currently viewing Energa Manekin Toruń zdobywcą Drużynowego Pucharu Polski!

Energa Manekin Toruń zdobywcą Drużynowego Pucharu Polski!

Faworyzowana Energa Manekin Toruń triumfowała w rozegranym dzisiaj w tym mieście Drużynowym Pucharze Polski. Drugie i trzecie miejsce zajęli beniaminkowie LOTTO Superligi, Villa Verde Olesno i Palmiarnia Zielona Góra. Na czwartej lokacie sklasyfikowany został II-ligowy ATS Akanza AZS UMCS Lublin.

W półfinałach zagrali ze sobą zwycięzcy barażów o LOTTO Superligę – Villa Verde i Palmiarnia – oraz gospodarze z rywalami z Lublina.

Drużyna z Olesna rozegrała znakomite spotkanie, wygrała aż 4:0 i w setach 12:1. Odchodzący do zespołu z Suchedniowa Piotr Cyrnek pokonał Kamila Nalepę 3:1, a bez straty seta wygrywali Radek Mrkvicka i Artur Białek. W deblu Cyrnek i Mrkvicka zwyciężyli w meczu z juniorami Mateuszem Zalewskim i Mateuszem Żelengowskim.

Villa Verde – Palmiarnia 4:0
Piotr Cyrnek – Kamil Nalepa 3:1 (11:6, 10:12, 11:8, 11:8)
Radek Mrkvicka – Mateusz Zalewski 3:0 (11:6, 11:9, 11:5)
Artur Białek – Łukasz Wachowiak 3:0 (11:8, 11:6, 11:5)
Piotr Cyrnek/Radek Mrkvicka – Mateusz Zalewski/Mateusz Żelengowski 3:0 (11:5, 11:5, 11:5)

W drugim półfinale lublinianie przegrali z czołowym zespołem krajowej elity z Torunia 1:4. Niespodziankę sprawił Radosław Chrześcian, który ograł Damiana Węderlich 3:2. Nie do zatrzymania byli Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski.

ATS Akanza AZS UMCS – Energa Manekin 1:4
Paweł Kozieł – Konrad Kulpa 0:3 (10:12, 4:11, 12:14)
Radosław Chrześcian – Damian Węderlich 3:2 (11:7, 11:8, 7:11, 9:11, 11:9)
Tomasz Słomka – Tomasz Kotowski 0:3 (2:11, 3:11, 7:11)
Chrześcian/Słomka – Kulpa/Kotowski 0:3 (10:12, 3:11, 5:11)
Kozieł – Węderlich 0:3 (5:11, 5:11, 5:11)

W meczu o brąz Palmiarnia wygrała z ATS Akanza AZS UMCS, zaś w finale Energa Manekin pokonała Villę Verde 4:0. Torunianie po raz pierwszy w historii w Drużynowym Pucharze Polski, wcześniej dwa razy zajmowali 2 lokatę.