prev
next

Beniaminek w Grodzisku Mazowieckim

 

Beniaminek Wschodzący Białystok Superligi Klub Sportowy Dekorglass Działdowo będzie rywalem tenisistów stołowych Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki w poniedziałek 10 lutego o godz. 18.30. To spotkanie 12. kolejki rozgrywek, z którego bezpośrednią transmisję przeprowadzi superligaTV.

W pierwszej rundzie rozgrywek w Działdowie wicemistrzowie Polski z Grodziska Mazowieckiego zwyciężyli 3:2. Z grona trzech zawodników Dekorglassu punkty zdobywał jedynie Czech Jiri Vrablik, który pokonał Roberta Florasa i Daniela Góraka. Jednak Bogoria pokazała siłę wyrównanej drużyny, bo jej gracze odnieśli po jednej wygranej w pozostałych pojedynkach.

Niepodważalnym faworytem tego meczu są gospodarze, którzy w tym sezonie nie zaznali goryczy porażki i z 11 triumfami są drudzy w tabeli superligi (29 punktów). Drużyna trenera Piotra Kołacińskiego jest objawieniem sezonu 2013/2014 i po 11 rozegranych spotkaniach zajmuje szóste miejsce w tabeli (16 pkt), cały czas mając spore szanse na play-off.

Decydująca dla rezultatu poniedziałkowej konfrontacji będzie dyspozycja 30-letniego Vrablika, który zwyciężył 13 z 18 swoich pojedynków w bieżącej kampanii. Dodatkowego smaczku rywalizacji dodaje Chińczyk Xu Wenliang, który w barwach Bogorii występował przez cztery sezony, a na co dzień mieszka w Grodzisku Mazowieckim i trenuje wspólnie z graczami w czarno-czerwonych koszulkach.

Dla podopiecznych Tomasza Redzimskiego będzie to jedyny ligowy mecz przed własną publicznością w lutym. Jego początek o 18.30, a transmisja na żywo na stronie superliga.com.pl.

Inf. prasowa