prev
next

Toruń "postraszył" kolejnego rywala

 

 

Tenisiści stołowi Energa-Manekin Toruń byli w poniedziałkowy wieczór o krok od sprawienia kolejnej niespodzianki we Wschodzący Białystok Superlidze. Podopieczni grającego trenera Grzegorza Adamiaka po trzech partiach prowadzili z Condohotels Morlinami Ostróda 2:1, by ostatecznie ulec rywalowi z Warmii i Mazur 2:3.

Ostródzianie, którzy do Grodu Kopernika przyjechali podbudowani ostatnim zwycięstwem nad lokalnym rywalem - Dekorglassem Działdowo, musieli sporo się namęczyć aby ograć ostatnią drużynę w tabeli. Poniedziałkowe starcie nie najlepiej rozpoczęło się dla ekipy prowadzonej przez Tomasza Krzewskiego. W pojedynku otwarcia młodzieżowy mistrz Polski - Konrad Kulpa wygrał z Amalrajem Anthony 3:2.

Gracze Condohotels Morliny szybko doprowadzili jednak do wyrównania. Dobrze w tym sezonie dysponowany Pavel Platonov potrzebował trzech setów aby rozprawić się z najmniej doświadczonym w zespole toruńskim Pawłem Piotrowskim. Gdy wydawało się, że ostródzianie już w kolejnej partii mogą objąć prowadzenie, to dość nieoczekiwanie "zaskoczył" Grzegorz Adamiak. Najstarszy pingpongista w ekipie Energa-Manekin ograł Karola Szarmacha 3:2. Dla Adamiaka była to dopiero druga wygrana w tym sezonie.

W czwartym starciu dnia zmierzyli się liderzy obu ekip - Konrad Kulpa i Pavel Platonov. Zdecydowanie lepiej zaprezentował się ten drugi, który ograł dużo młodszego rywala z Torunia 3:0. Dla Białorusina jest to kolejny już w tym sezonie komplet punktów we Wschodzący Białystok Superlidze. Poniedziałkowy wyczyn Platonova jest tym bardziej imponujący, że żaden z rywali nie zdołał mu "urwać" nawet seta.

Drugą wygraną ostródzian w 2014 roku przypieczętował Amalraj Anthony. Indus, który ma za sobą m.in. występy w lidze niemieckiej, rozprawił się Pawłem Piotrowskim 3:0. Anthony rozegrał w tym sezonie 13 pojedynków w najwyższej klasie rozgrywkowej, wygrywając sześć z nich.

Dwa punkty wywalczone w Toruniu pozwalają zespołowi Tomasza Krzeszewskiego nadal realnie myśleć o awansie do fazy play off. Po 12. kolejkach ekipa z Warmii i Mazur ma na swoim koncie 16 punktów i zajmuje siódme miejsce. Torunianie z dorobkiem siedmiu "oczek" nadal zamykają tabelę Wschodzący Białystok Superligi.

Energa-Manekin Toruń - Condohotels Morliny Ostróda 2:3
Konrad Kulpa - Amalraj Anthony 3:2 (11:6, 11:8, 6:11, 10:12, 11:6)
Paweł Piotrowski - Pavel Platonov 0:3 (6:11, 6:11, 7:11)
Grzegorz Adamiak - Karol Szarmach 3:2 (3:11, 14:12, 11:5, 6:11, 11:9)
Konrad Kulpa - Pavel Platonov 0:3 (9:11, 11:13, 7:11)
Paweł Piotrowski - Amalraj Anthony 0:3 (4:11, 11:13, 4:11)

Mateusz Przybył