prev
next

Międzynarodowe sukcesy Zatówki

 

Patryk Zatówka będzie miło wspominał wyprawę do czeskiego Hodonina. Najpierw gracz Olimpii-Unii Grudziądz odniósł największy sukces w karierze - awansując do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, a następnie dotarł do ćwierćfinału Czech Junior Open w grze pojedynczej.

Zatówka, który kilkanaście dni temu zadebiutował we Wschodzący Białystok Superlidze, kontynentalne kwalifikacje przebrnął w imponującym stylu. W pierwszym etapie młody Polak wygrał dwa z trzech pojedynków (z Lucą Marcato 3:0 i Mathanem Simonem 3:2), pewnie awansując do fazy pucharowej. Decydująca część kwalifikacji to jeszcze bardziej skuteczna gra Zatówki. Jeden z najzdolniejszych graczy młodego pokolenia w Polsce pokonuje kolejno Denisa Ternę 4:0, Carla Ahlandera 4:0 i Tomislava Pucara 4:1 i zapewnia sobie przepustkę na występ w chińskim Nanjing.

Kilkanaście godzin po wielkim sukcesie w kwalifikacjach kontynentalnych, Patryk Zatówka wziął udział w Czech Junior Open. Podopieczny Piotra Szafranka dotarł do ćwierćfinału, w którym musiał uznać wyższość Japończyka Yuto Kizukuri. Wcześniej jednak reprezentant Polski ogrywał m.in. Ryotaro Ogatę (Japonia) i Bence Majorosa (Węgry).

Patryk Zatówka będzie drugim graczem z naszego kraju, który wystąpi w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich. Cztery lata temu w premierowych zawodach dla graczy młodego pokolenia wystąpił Konrad Kulpa (aktualnie zawodnik Energa-Manekin Toruń).

Oprócz Zatówki awans do Nanjing wywalczyła także Natalia Bajor.

Mateusz Przybył