Brak meczów

Platonov i Huang zagrają w Qatar Open

Fot. Marcin Masalski

Dwóch zawodników występujących na co dzień we Wschodzący Białystok Superlidze - Pavel Platonov (Białoruś, Condohotels Morliny Ostróda) i Huang Sheng-Sheng (Tajwan, Olimpia-Unia Grudziądz), weźmie udział w rozpoczynających się we wtorek zawodach Qatar Open w Doha. Turniej w Katarze zaliczany jest do cyklu World Tour Super Series.

W dobrych humorach do Doha uda się z pewnością gracz Olimpii-Unii Grudziądz. Huang w miniony weekend wspólnie ze swoim rodakiem Chiangiem Hung-Chiehem zajęli drugie miejsce w Kuwait City w grze podwójnej i w Qatar Open będą chcieli przynajmniej powtórzyć ten wynik. Szansę na to będą mieli spore, gdyż są w Doha rozstawieni z numerem drugim. Oprócz rywalizacji deblistów, Huang Sheng-Sheng zagra także w fazie eliminacyjnej w grze pojedynczej. Rywalami Tajwańczyka w kwalifikacjach będą Kou Lei (Ukraina), Mohammad Salameh (Jordania) i Rachid El Boubou (Liban).

Drugi z zawodników broniący barwy polskiego klubu - Pavel Platonov w Qatar Open także wystartuje w dwóch konkurencjach. W deblu partnerem Białorusina będzie Rosjanin Fedor Kuzmin. Białorusko-rosyjska para o awans do turnieju głównego będzie musiała walczyć od kwalifikacji. Platonov wystąpi także w eliminacjach grupowych w grze pojedynczej. W grupie "28" przeciwnikami gracza Condohotels Morliny Ostróda będą Jean-Michel Saive (Belgia) i Mohamed Bannout (Liban).

Swoje umiejętności w Doha zaprezentują także Wu Chih-Chi (Tajwan, Energa-Manekin Toruń) oraz Wong Chun Ting (Hongkong, Condohotels Morliny Ostróda). Gracze polskich klubów nie mogą jednak grać we Wschodzący Białystok Superlidze z powodu występów w lidze chińskiej.

Do udziału w tegorocznej edycji Qatar Open zgłosiło się 229 zawodników i zawodniczek. Łączna pula nagród turnieju wynosi 500 tysięcy dolarów! Faworytami imprezą są Chińczyk Ma Long i Singapurka Feng Tianwei.

Mateusz Przybył