Brak meczów

III GP: zwycięstwo Fertikowskiego

Paweł Fertikowski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) triumfował w Wałbrzychu w III Grand Prix Polski seniorów w tenisie stołowym. W finale graczy leworęcznych pokonał Jakuba Perka (Poltarex Pogoń Lębork) 4:2.

W całych zawodach Fertikowski odniósł pięć wygranych, w których zdobył 20 setów i stracił siedem. W półfinale zawodnik Bogorii wygrał 4:3 z triumfatorem II Grand Prix Mateuszem Gołębiowskim (Palmiarnia Zielona Góra). Z kolei Jakub Perek, rozstawiony w turnieju z dalekim 21. numerem, w grze o finał pokonał Tomasza Lewandowskiego (SPAR extramarket.pl AZS Politechnika Rzeszów) 4:2.

Fertikowski to trzeci w tym sezonie zwycięzca Grand Prix Polski seniorów po Bartoszu Suchu (Poltarex Pogoń) i Gołębiowskim. Lider lęborskiej drużyny zajął w Wałbrzychu 19. miejsce. Na szóstej lokacie uplasował się Filip Szymański (Politechnika), który objął prowadzenie w rankingu ógólnopolskim (771 punktów). Tuż za nim jest tenisista stołowy Palmiarni (770).

Najlepiej spośród graczy Wschodzący Białystok Superligi w III Grand Prix zagrali reprezentanci Dartomu Bogorii. Piąty był Daniel Górak, a dziewiąty Robert Floras. W najlepszej "10" znalazło się dwóch przedstawicieli Politechniki - "Lewy" oraz "Szyman".

Wynik finału:
Paweł Fertikowski - Jakub Perek 4:2 (11-7, 8-11, 11-7, 10-12, 11-8, 11-8)

ds