Brak meczów

Beniaminek podejmuje mistrzów Europy

Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo dziś o 18.30 zmierzą się przed własną publicznością ze SPAR extramarket.pl AZS Politechniką Rzeszów w meczu 14. kolejki Wschodzący Białystok Superligi. Wygrany tego starcia może znacznie przybliżyć się do play-off.

Beniaminek rozgrywek obok rzeszowskiej Politechniki i Carbo-Koks TTS Polonii Bytom oraz Condohotels Morlin Ostróda rywalizuje o czwarte, ostatnie premiowane grą w play-off miejsce w rozgrywkach. Zdobywca trzech punktów w tym spotkaniu może samemu przybliżyć się do tego celu i jednocześnie spowodować oddalenie się od niego rywala.

Aktualnie czwartą lokatę w superlidze zajmuje beniaminek z Działdowa. Drużyna Piotra Kołacińskiego ma na koncie 20 punktów i o jeden wyprzedza szóstych rzeszowian. Mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco, a oba zespoły są bardzo wyrównane, dlatego arcytrudno wskazać faworyta tej konfrontacji.

Wydaje się, że w minimalnie lepszym położeniu są gospodarze, którzy mają w swoich szeregach świeżo upieczonego brązowego medalistę mistrzostw Czech i czołowego gracza ligi Jiriego Vrablika (bilans 16-6). Akademickich mistrzów Europy z Rzeszowa reprezentuje za to Tomasz Lewandowski, który w niedzielę był trzeci w III Grand Prix Polski, a w poprzednim spotkaniu ograł Czecha 3:2, zdobywając komplet punktów.

Rzeszowsko-działdowska konfrontacja z 5. kolejki Wschodzący Białystok Superligi przed ponad dwie godziny dostarczyła kibicom wiele emocji i niezapomnianych wymian. Nie inaczej powinno być i tym razem, bowiem stawka spotkania i etap rozgrywek są już znacznie poważniejsze. Bezpośrednia transmisja meczu o 18.30 na stronie www.superliga.com.pl.