Brak meczów

W Ostródzie o tytuł najlepszego młodzieżowca

Ponad 100 zawodniczek i zawodników w dniach 6-9 marca w Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji walczyć będzie o medale młodzieżowych mistrzostw Polski w tenisie stołowym. To już 26. w historii zawody w tej kategorii wiekowej. Decydujące zmagania transmitowane będą na żywo w superligaTV.

Tegoroczne rankingi ogólnopolskie otwierają nazwiska Klaudii Kusińskiej (GLKS Nadarzyn) i Jakuba Dyjasa (Energa-Manekin Toruń), którzy są największymi faworytami imprezy w Ostródzie. W czołowej "4" rozstawionych są także Anna Urbańczyk (LKS 45 Bujaków-Mikołów), Sandra Wabik (KU AZS UE Wrocław) i Agnieszka Kaczmarek (MRKS Gdańsk) oraz "Konrad Kulpa (Energa-Manekin Toruń), Łukasz Nadolski (Gwiazda Bydgoszcz) i Adrian Więcek (MLKS Ostródzianka Ostróda).

Złotego medalu zdobytego w ubiegłym roku w Częstochowie bronił będzie Kulpa, dla którego to drugi start w tych zawodach w karierze. Wśród kobiet okazji do powtórzenia sukcesu nie będzie miała Magdalena Szczerkowska (SKTS Sochaczew), która występuje już tylko w zmaganiach seniorek. Szansę na drugie złoto w gronie młodzieżowców będzie próbowała wykorzystać Kusińska.

"Moim celem jest zwycięstwo w turnieju, choć wiem, że te zawody rządzą się swoimi prawami i trzeba być gotowym do każdej gry na 100 procent. Jestem pozytywnie nastawiony, mimo że nie było czasu na specjalne przygotowania. Cieszę się, że bedę miał przyjemność grać w parze deblowej z Jakubem Dyjasem i mieszanej z Klaudią Kusińską. Liczę na sukcesy także w tych konkurencjach" - powiedział gracz Energii-Manekina.

Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego poinformował o nieprzeprowadzaniu kwalifikacji, które miały rozpocząć się w czwartek. Turniej główny zostanie zatem zainaugurowany w piątek o godz. 9.00. Zawody potrwają do niedzieli, a decydujące o medalach mecze pokaże superligaTV. Bezpośrednie transmisje od godz. 10.00 na stronie www.superliga.com.pl.