prev
next

Leszczyński: Mamy 50% szans

 
- Nasze szanse oceniam na 50 procent - mówi przed rozpoczęciem rywalizacji w fazie play off LOTTO Superligi Zbigniew Leszczyński, menadżer Zooleszcz Gwiazdy. Prowadzony przez niego zespół w półfinałach ligi zmierzy się z Unią AZS AWFiS Gdańsk, z którą bydgoszczanie dwukrotnie wygrali w fazie zasadniczej!
 
Zooleszcz Gwiazda jest jedyną ekipą w LOTTO Superlidze, której aż dwukrotnie udało się wygrać z triumfatorem sezonu zasadniczego z Gdańska. We własnej hali bydgoszczanie zwyciężyli 3:1, a na wyjeździe pokonali ekipę Piotra Szafranka 3:0. - To, że pokonaliśmy gdańszczan dwukrotnie nic nie znaczy. W półfinałowej rywalizacji wszystko będzie zależeć od dyspozycji dnia i układu gier - mówi Leszczyński.
 
W decydującej części sezonu Zooleszcz Gwiazda wystąpi bez Chińczyka Zhai Chao. Azjata praktycznie przez cały czas zmagał się z kontuzją barku, a ostatnio musiał poddać się operacji. - Zhai Chao zmagania w LOTTO Superlidze zakończył z 70% skutecznością. Miał bardzo dobre momenty, ale także przytrafiały mu się słabsze chwile. Ostatnio przeszedł operację barku i w tym sezonie już nie wystąpi w naszych barwach - dodał menadżer klubu z Bydgoszczy.
 
Liderem bydgoszczan w starciach z gdańską Unią AZS AWFiS ma być Harmeet Desai, który w LOTTO Superlidze wygrał aż 8 z 10 pojedynków. - Liczymy na udane występy Harmeeta w najbliższych spotkaniach. Nie wystąpił on co prawda w rundzie zasadniczej w starciach z gdańszczanami, ale na pewno stać go na dobrą grę z podopiecznymi Piotra Szafranka - zakończył Leszczyński, którzy wierzy w triumf swojego zespołu w całych rozgrywkach.
 
Pierwszy mecz półfinałowy LOTTO Superligi pomiędzy Zooleszcz Gwiazdą a Unią AZS AWFiS Gdańsk zostanie rozegrany w najbliższy piątek w Bydgoszczy. Wszystkich fanów tenisa stołowego na najwyższym poziomie zapraszamy do śledzenia decydujących momentów rozgrywek na stronie internetowej www.superliga.com.pl.
 
Mateusz Przybył