prev
  • 15 Cze
    17:00
next

Sroczyński: Cel został zrealizowany

 
- Cel został zrealizowany - mówi o poprzednim sezonie Paweł Sroczyński, członek zarządu Palmiarni Zielona Góra. Przypomnijmy, że ekipa z Ziemi Lubuskiej w poprzednich rozgrywkach zajęła miejsce w środku tabeli i pewnie utrzymała się w LOTTO Superlidze.
 
- Zrealizowaliśmy w poprzednim sezonie nasze założenia, grając tylko w sześciu spotkaniach w najsilniejszym zestawieniu. W pozostałych meczach obok Lucjana Błaszczyka i Miroslava Horejsiego skład uzupełniali młodzi Kamil Nalepa i Marco Golla. O tym, że zajęliśmy ósme miejsce decydowała głównie bardzo dobra gra Lucjana i Miro - dodaje Sroczyński.
 
W sezonie 2017/2018 cele zielonogórzan są bardzo podobne. Palmiarnia chce utrzymać się w LOTTO Superlidze i dawać jak najwięcej szans na występy w najlepszej lidze europy graczom młodego pokolenia. - W większości spotkać będziemy występować w składzie Lucjan Błaszczyk, Miroslav Horejsi i Kamil Nalepa. W miarę naszych możliwości finansowych będziemy korzystać także z usług Taku Takakiwy i Ng Pak Nama - opowiada członek zarządu zielonogórskiego klubu.
 
Urodzony w 1998 roku Ng Pak Nam to debiutant w LOTTO Superlidze. Skąd pomysł na zakontraktowanie w Zielonej Górze młodego Azjaty? - Z Ng udało się podpisać kontrakt dzięki kontaktom Lucjana Błaszczyka. To właściwie działacze z Hongkongu zabiegali o podpisanie umowy w Polsce. Warunki finansowe jakie przedstawił Ng Pak Nam zostały przez nas zaakceptowane. Co ciekawe, Ng do Polski będzie przylatywał wspólnie z Lam Siu Hangiem, który podpisał kontrakt z beniaminkiem z Kostrzyna - mówi Paweł Sroczyński.
 
Nowy sezon LOTTO Superligi rozpoczyna się 26. września. Palmiarnia Zielona Góra na inaugurację rozgrywek zmierzy się we własnej hali z Dojlidami Wschodzący Białystok.
 
Mateusz Przybył