prev
  • 15 Cze
    17:00
next

Hala Luksemburg-Kirchberg gotowa na DME

150 zawodniczek i 176 zawodników weźmie udział w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Luksemburgu. W turnieju, który potrwa od 13 do 17 września, wystąpi dziesięcioosobowa reprezentacja Polski.

Wśród uczestników nie brakuje wielkich, na skalę europejską, nazwisk. W polskich drużynach wystąpią (pod koniec miesiąca skład będzie zatwierdzany przez Zarząd PZTS) Marek Badowski, Jakub Dyjas, Robert Floras, Daniel Górak, Wang Zeng Yi, Natalia Bajor, Katarzyna Grzybowska-Franc, Klaudia Kusińska, Li Qian i Natalia Partyka.
Polacy kilka tygodni temu poznali rywali. Są nimi Francuzi, Rumunii i reperzentanci Ukrainy. Polki zagrają z Francją, Rosją i Białorusią.
Francuzi jako faworyci, w Luksemburgu zagrają w składzie: m.in. Simon Gauzy (nr 4 w rankingu ETTU) i Mistrz Europy w singlu Emmanuel Lebesson (11). Rumuni zgłosili m.in. Adriana Crisana i młodzież - Cristiana Pleteę i Raresa Siposa, a Ukraińcy - Lei Kou i Yaroslava Zhmudenko, byłego zawodnika LOTTO Superligi.

do grona jasilniejszych zaliczają się oczywiście Niemcy. Wicemistrzowie Europy z 2015 roku powołali - Dimitrija Ovtcharova (nr 1), Timo Bolla (2), Ruwena Filusa (8) i Bastiana Stegera (14). Mistrza Europy z 2014 roku, czyli Portugalię tworzą: Marcos Freitas (5), Tiago Apolonia (13) i Joao Monteiro (21).