prev
  • 15 Cze
    17:00
next

Tajwan sprawdzianem przed inauguracją ligi

Piotr Chodorski, który w nowym sezonie LOTTO Superligi reprezentował będzie barwy beniaminka KS Spójni Warszawa, już za kilka dni weźmie udział w Letniej Uniwersjadzie.Turniej rozgrywany w Tajwanie będzie znakomitym sprawdzianem przed inauguracją rozgrywek ligowych. W składzie reprezentacji Polski znalazł się również były zawodnik Spójni, Paweł Fertikowski, który w nowym sezonie będzie występował w Dekorglassie Działdowo. Skład uzupełniają Patryk Zatówka z Kolpinga Fraca Jarosław i Michał Bańkosz, nowy w składzie Dartomu Bogori Grodzisk Mazowiecki.

W turnieju nie wystąpi Robert Floras z 3S Polonii Bytom. Jak sam potwierdził, wybrał możliwość lepszego  przygotowania się do Drużynowych Mistrzostw Europy w Luksemburgu.

Uroczystość pożegnania i ślubowania wszystkich reprezentantów odbędzie się 14 sierpnia o godz. 10.30 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Po zakończeniu odbędzie się konferencja prasowa. 

Łącznie około 180 polskich studentów wystartuje w 29. Letniej Uniwersjadzie w stolicy Tajwanu. To druga po igrzyskach olimpijskich, największa imprezie sportowa na świecie. Organizatorzy spodziewają się udziału ok. 8 tys. sportowców z ponad 150 krajów świata. 

Rywalizacja toczyć się będzie w 14 obowiązkowych dyscyplinach i siedmiu dodatkowych, które wybrał gospodarz. Zawody rozgrywane będą na 38 obiektach, a do dyspozycji będzie 35 obiektów treningowych. Do zdobycia 275 kompletów medali.