prev
  • 15 Cze
    17:00
next

Bańkosz: Chce się rozwijać

 
- W Lotto Superlidze występują zawodnicy z europejskiej i światowej czołówki - mówi w wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki nowy zawodnik klubu z Mazowsza - Michał Bańkosz. 
 
W okienku transferowym 22-letni Bańkosz przeszedł z Odry Głoski do mistrza kraju z Grodziska Mazowieckiego. - W Grodzisku Mazowieckim utworzyła się bardzo mocna grupa treningowa. Na Dolnym Śląsku nie miałem już możliwości rozwoju, brakowało mi tam solidnego i zaplanowanego treningu. Dlatego też oferta z Bogorii była dla mnie czymś interesującym i cieszę się, że tutaj trafiłem. Z pewnością poprzez ciężki treningi będę mógł doskonalić swoje umiejętności - mówi nowy podopieczny Tomasza Redzimskiego.
 
Uczestnika mistrzostw Europy kadetów i juniorów czeka ciężka walka o ligowy skład. W Dartomie Bogorii krajowym liderem jest Daniel Górak, który posiada ogromne doświadczenie. - Jeśli chodzi o Lotto Superligę to raczej tych meczy nie rozegram tak dużo. Jednak gdy będę już występował w tych spotkaniach to będę się koncentrował na dobrej grze, bym mógł się rozwijać jako zawodnik, a nie stawiać sobie jakieś cele wynikowe - dodaje Michał Bańkosz.
 
Podpisując kontrakt w okienku transferowym z klubem z Mazowsza Michał Bańkosz liczył przede wszystkim na cieżki i solidny trening, który pozwoli mu się rozwijać. Oprócz startów w lidze, młody zawodnik stawia sobie także ambitne cele w zmaganiach indywidualnych. - Chciałbym grać jak najlepiej na arenie ogólnopolskiej, zdobywać medale Mistrzostw Polski i znaleźć się w kadrze narodowej. Co będzie czas pokaże, ale głównie koncentruje się na doskonaleniu mocnych i słabych stron i rozwoju, jeśli to mi się uda to wtedy wyniki przyjdą same - zakończył Bańkosz, który w przeszłości występował w innym klubie z Mazowsza - GLKS-ie Nadarzyn.
 
Mateusz Przybył
źródło: bogoriagrodzisk.pl