prev
 • 29 Maj
  18:00
 • 29 Maj
  18:00
 • 01 Cze
  18:00
 • 01 Cze
  18:00
next

Samuel Kulczycki wygrał Europe Youth Top 10

 
Zaledwie kilka tygodni po wywalczeniu brązowego medalu mistrzostw Europy kadetów w grze pojedynczej, Samuel Kulczycki odniósł kolejny wielki sukces. Gracz 1-ligowej Olimpii Grudziądz, który ma za sobą kilka występów w LOTTO Superlidze, zwyciężył w weekend w Europe Youth Top 10 w kategorii kadetów.
 
- Jestem bardzo szczęśliwy ze zwycięstwa w tych zawodach - mówił po turnieju uradowany Samuel Kulczycki. Radość jak najbardziej uzasadniona, gdyż Europe Youth Top 10 to niezwykle wymagająca impreza. Bierze w niej udział dziesięciu najlepszych zawodników, którzy przez trzy dni rywalizują systemem "każdy z każdym".
 
Samuel Kulczycki w angielskim Worcester pokonał aż ośmiu z dziewięciu swoich rywali. Reprezentant Polski wygrał z Anglikiem Ethanem Walshem 4:2, Szwedem Martinem Friisem 4:2, Belgiem "Olavem Kosoloskym 4:2, Francuzami Julesem Cavaille 4:3 i Bilalem Hamachem 4:2, Niemcami Danielem Rindererem 4:1 i Kayem Stumperem 4:2 oraz Węgrem Csabą Andrasem 4:0. Jedynej porażki mistrz Polski juniorów w singlu doznał w starciu z Dorianem Zhengiem z Francji 0:4.
 
- Nie udało mi się wygrać wszystkich pojedynków. Jedynej porażki doznałem z Dorianem Zhengiem, który w Worcester grał naprawdę bardzo dobrze. Myślę, że kluczowym momentem dla mnie było "pozbieranie się" po tej porażce - dodał Kulczycki, który na początku przyszłego roku uda się na miesięczne treningi do Korei Południowej.
 
Wyniki:
KULCZYCKI Samuel (POL) – WALSH Ethan (ENG) 4:2
KULCZYCKI Samuel (POL) – FRIIS Martin (SWE) 4:2
KULCZYCKI Samuel (POL) – KOSOLOSKY Olav (BEL) 4:2
KULCZYCKI Samuel (POL) – CAVAILLE Jules (FRA) 4:3
KULCZYCKI Samuel (POL) – ZHENG Dorian (FRA) 0:4
KULCZYCKI Samuel (POL) – RINDERER Daniel (GER) 4:1
HAMACHE Bilal (FRA) – KULCZYCKI Samuel (POL) 4:2
ANDRAS Csaba (HUN) – KULCZYCKI Samuel (POL) 0:4
STUMPER Kay (GER) – KULCZYCKI Samuel (POL) 2:4
 
Mateusz Przybył