prev
next

DME: Skarb kibica

 
W najbliższą środę w Luksemburgu rozpoczynają się Drużynowego Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym. Dla wszystkich kibiców, którzy czekają na to wydarzenie, przygotowaliśmy specjalny "Skarb Kibica".
 
Polskie zespoły w Luksemburgu rywalizowały będą w grupach "D". Podopieczne Michała Dziubańskiego zmierzą się z Francją, Rosją i Białorusią. Z kolei zespół prowadzony przez Tomasza Krzeszewskiego (na co dzień trenera Morlin Ostróda) rywalizował będzie z Francją, Ukrainą i Rumunią.
 
Nowych mistrzów Europy poznamy w niedzielę.
 
Terminarze spotkań:
 
kobiety - grupa D (Championship Division):
Polska - Francja (środa, godz. 10:00)
Polska - Rosja (środa, godz. 19:00)
Polska - Białoruś (czwartek, godz. 16:00)
 
mężczyźni - grupa D (Championship Division):
Francja - Polska (środa, godz. 16:00)
Polska - Ukraina (czwartek, godz. 10:00)
Rumunia - Polska (czwartek, godz. 19:00)
 
Składy drużyn:
 
kobiety - grupa D (Championship Division):
Polska - Natalia Partyka, Li Qian, Klaudia Kusińska, Katarzyna Grzybowska-Franc, Natalia Bajor
Francja - Laura Gasnier, Judith Liu, Stephanie Loeuillette, Andrey Zarif
Rosja - Ekaterina Guseva, Polina Mikhaylova, Yana Noskova, Mariia Tailakova, Olga Vorobeva
Białoruś - Daria Trigolos, Viktoria Pavlovich, Nadezhda Bogdanova, Alina Arlouskaya
 
mężczyźni - grupa D (Championship Division):
Polska - Wang Zeng Yi, Daniel Górak, Robert Floras, Jakub Dyjas, Marek Badowski
Francja - Alexandre Robinot, Tristan Flore, Simon Gauzy, Emmanuel Lebesson, Quentin Robinot
Rumunia - Adrian Crisan, Ovidiu Ionescu, Cristian Pletea, Rares Sipos, Hunor Szocs
Ukraina - Kou Lei, Yevhen Pryshchepa, Yaroslav Zhmudenko, Viktor Yefimov
 
Harmonogram turnieju:
środa, czwartek - spotkania grupowe
piątek - pojedynki 1/4 finału
sobota - spotkania 1/2 finału
niedziela - finały
 
Plan transmisji w Eurosporcie:
 
piątek:
10:00-12:35 - Eurosport 2 (na żywo)
12:30-19:00 - Eurosport (na żywo)
 
sobota:
7:00-8:35 - Eurosport 2 (retransmisja)
10:00-12:30 - Eurosport 2 (na żywo)
 
niedziela:
21:30-23:30 - Eurosport 2 (retransmisja)
 
Mateusz Przybył