prev
next

W Polish Open walczą o 3. rundę

W tegorocznej edycji Polish Open w Częstochowie nie ma już męskiej części repezentacj Polski. O kolejne rundy walcza za to tenisiści stołowi Lotto Superligi.

Z turniejem pożegnał się już Wang Zeng Yi, Daniel Górak i Patryk Zatówka. Nasi reprezentanci odpadli w 1. runidzie turnieju głównego.

Największe emocje zafundował kibicom Wang Zeng Yi. Dopiero siedmiosetowa walka z Francuzem Andreą Landrieu wyłoniła zwycięzcę. Aż trzy sety z siedmiu kończyły się grą na przewagi, choć dwa ostatnie Wandżi przegral już dość wyraźnie.

O powrót formy wciąż walczy Daniel Górak z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Reprezentant Polski uległ 0:4 zajmującemu 157. pozycję w rankingu ITTF Michalowi Obeslo z Czech.

Najmłodszuy z trójki Polaków w turnieju głównym - Patryk Zatówka - w 1. rundzie spotkał się z turniejową "jedynka". Rywalem Nigeryjczyk, Quadri Aruna. Rywal wygrał w czterech setach, ale ale w piewszym i drugim szanse na wygrane miał Zatówka. Szkoda niewykorzystanych szans, bo trzeciego seta Polak zdołal wygrać.

Do 1/16 finału awansowali z kolei zawodnicy występujący na co dzień w polskich klubach, m.in. Tomas Konecny (3S Polonia Bytom), Cazuo Matsumoto (Energa Manekin Toruń), Kaii Yoshida (Unia AZS AWFiS Gdańsk), Lam Siu Hang (Warta Kostrzyn), Tomislav Pucar (Kolping Frac Jarosław) oraz Harmeet Desai i Sathiyan Gnanasekaran (obaj Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz).