prev
next

Brązowe medale Wonga i Liama

Dwa brązowe medale w turnieju gry podwójnej w German Open wywalczyli zawodnicy występujący na co dzień w LOTTO Superlidze. Na najniższym stopniu podium w Magdeburgu stanęli Wong Chun Ting z Dekorglassu Działdowo i Lam Siu Hang z Warty Kostrzyn.

Wong, który w German Open występował w zmaganiach deblowych wspólnie z byłym graczem Dojlid Wschodzący Białystok - Ho Kwan Kitem, w półfinale przegrali z japońskim duetem Tomokazu Harimoto/Yuto Kizukuri. Zawodnicy z Kraju Kwitnącej  Wiśni w ćwierćfinale pokonali aktualnych mistrzów świata w tej konkurencji - Fan Zhendonga i Xu Xina 3:0. W 1/2 finału odpadł także przedstawiciel kostrzyńskiej Warty - Lam Siu Hang grający wspólnie z Chińczykiem Yu Ziyangiem. Ostatecznie Wong i Lam z Magdeburga wyjadą z brązowymi medalami.

W turnieju singlowym dobrze w tegorocznej edycji German Open radzili sobie Kenta Matsudaira i Wong Chun Ting (obydwaj Dekorglass Działdowo). Podopieczni Piotra Kołacińskiego dotarli do ćwierćfinału. Japończyk w 1/4 finału uległ rozstawionemu z "jedynką" Fan Zhendongowi 1:4, a Wong przegrał z triumfatorem ostatniego Pucharu Świata w Liege - Dimitrijem Ovtcharovem 1:4. Mimo porażek, gracze uczestnika fazy grupowej Ligi Mistrzów zostawili po sobie dobre wrażenie. Matsudaira we wcześniejszych rundach pokonał m.in. wicemistrza Azji - Jeonga Sangeuna, a Wong wyeliminował pogromcę Zhanga Jike - Tiago Apolonię.

Rozgrywany u naszych zachodnich sąsiadów turniej z cyklu Seamaster 2017 ITTF World Tour Platinum przyniósł mnóstwo sensacyjnych rozstrzygnięć. Oprócz porażki Zhanga Jike z Tiago Apolonią, z imprezy odpadli także brązowy medalista mistrzostw świata - Xu Xin czy wschodząca gwiazda chińskiego tenisa stołowego - Lin Gaoyuan.