prev
next

Chojnowski za wysoki na... bolid Formuły 1

Najlepszy polski tenisista stołowy pierwszej części sezonu LOTTO Superligi, Patryk Chojnowski podczas przerwy w rozgrywkach testował... bolid na torze w Abu Zabi. Zażartował, że dyscypliny nie będzie zmieniał, bowiem jest... za wysoki na Formułę 1.
 
- Na niecały tydzień wybrałem się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie jako trener w jednym z zespołów pracuje mój były kolega klubowy z Morlin Ostróda Karol Szarmach. Trochę niespodziewanie, ale nadarzyła się okazja przejechania dwuosobowym bolidem z profesjonalnym kierowcą na torze w Abu Zabi. Wrażenia były fantastyczne i postawiłem sobie za cel obejrzenie na żywo któregoś z wyścigów Formuły 1 w Europie, najbliżej mam na Węgrzech lub w Niemczech - powiedział PAP Chojnowski.
 
27-letni pingpongista, mistrz i wicemistrz igrzysk paraolimpijskich, przyznał, że nie zamierza zmieniać dyscypliny sportu, ponieważ jest za... wysoki.
 
- Mierzę 197 centymetrów, a będąc w Emiratach dowiedziałem się, że zawodnicy Formuły 1 mierzą maksymalnie 185 cm, czyli sporo mniej ode mnie. Niestety, nie wiem, jak nazywał się kierowca, który zabrakł mnie na przejażdżkę. Jeździł agresywnie, wejścia w zakręty były mega szybkie, momentami myślałem, że wypadniemy z toru. Hamowanie i przyspieszanie tego pojazdu niesamowite. Na prostej osiągnęliśmy prędkość 260 km/godz., musiałem głowę chować pod kolana, bo wystawała dość wysoko - dodał.
 
W pierwszej rundzie LOTTO Superligi Chojnowski wygrał 12 z 19 pojedynków, a jego drużyna zdobyła 21 punktów. Stołeczny beniaminek na półmetku zajmuje czwarte miejsce, wyprzedzając m.in. broniący tytułu Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki (w bezpośrednim meczu Spójnia wygrała 3:1).
 
- Rundę rewanżową zaczynamy 23 stycznia w Grodzisku. Miejsce na podium będzie realne, jeśli dołączy do nas pochodzący z Chin Wang Jianan (bilans 7-0). Na dziś nie wiadomo, czy ze względów finansowych w ogóle przyjedzie... Jeśli go nie będzie, we dwóch z Piotrkiem Chodorskim postaramy się sprawić kilka niespodzianek - stwierdził.