prev
next

Triumf Bogorii w meczu na szczycie

W meczu na szczycie 14. kolejki LOTTO Superligi tenisistów stołowych Dartom Bogoria pokonała w Grodzisku Mazowieckim Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów 3:1. 12. wygraną z rzędu odnieśli zawodnicy PKS Kolpingu FRAC Jarosław, którzy umocnili się na prowadzeniu.
 
Lider okazał się lepszy w Bydgoszczy od ZOOLeszcz Gwiazdy, ale wygrana w konfrontacji z przedostatnią drużyną LOTTO Superligi nie przyszła mu łatwo. W ekipie gospodarzy dwa punkty zdobył Rosjanin Wiaczesław Burow, który w inauguracyjnym meczu pokonał Anglika Paula Drinkhalla 3:2, a w czwartym pojedynku Chorwata Tomislava Pucara 2:1. W ostatnim pojedynku Drinkhall zwyciężył jednak Paragwajczyka Marcelo Aguirre 2:0 i zapewnił swojej drużynie 12. ligowy triumf z rzędu.
 
Po raz pierwszy w tym sezonie w bydgoskim zespole wystąpił Zbigniew Leszczyński, który jest prezesem LOTTO Superligi. 41-letni tenisista przegrał 0:3 z młodszym o 20 lat Patrykiem Zatówką.
 
W meczu czołowych zespołów Dartom Bogoria pokonała w Grodzisku Mazowieckim Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów 3:1 i kosztem rywali awansowała na trzecie miejsce w tabeli. W broniącej tytułu ekipie gospodarzy oba spotkania wygrał Czech Pavel Sirucek.
 
Atut własnej hali wykorzystali także zawodnicy Unii AZS AWFiS Gdańsk, którzy zwyciężyli 3S Polonię Bytom 3:1. W drużynie prowadzonej przez trenera Piotra Szafranka zabrakło Kaii Konishiego, który po raz pierwszy w tym sezonie wystąpił w poprzednim, przegranym 2:3 wyjazdowym meczu z Fibrainem AZS Politechniką. Zamiast Japończyka do składu wrócił Chińczyk Geng Zihao, który odprawił Marcina Balcerzaka i Roberta Florasa bez straty seta.
 
Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:1
 
Pavel Sirucek – Tomasz Lewandowski    3:1
Daniel Górak – Gustavo Tsuiboi        3:2 
Michał Bańkosz – Wasilij Lakiejew     1:3 
Pavel Sirucek - Gustavo Tsuiboi       2:1
 
ZOOLeszcz Gwiazda Bydgoszcz – PKS Kolping FRAC Jarosław 2:3
 
Wiaczesław Burow – Paul Drinkhall        3:2
Marcelo Aguirre – Tomislav Pucar         1:3 
Zbigniew Leszczyński – Patryk Zatówka    0:3 
Wiaczesław Burow - Tomislav Pucar        2:1 
Marcelo Aguirre - Paul Drinkhall         0:2
 
Unia AZS AWFiS Gdańsk – 3S Polonia Bytom 3:1
 
Geng Zihao – Marcin Balcerzak          3:0
Michaił Pajkow – Robert Floras         2:3 
Marek Badowski – Tomas Konecny         3:1 
Geng Zihao - Robert Floras             2:0