prev
next

Powitanie Zhang Chao i pożegnanie Perssona

Były mistrz świata w mikście Zhang Chao (Dekorglass Działdowo) kompletem punktów „przywitał” się z LOTTO Superligą, zaś z rozgrywkami – również pozytywnie – pożegnała się legenda światowego tenisa stołowego Joergen Persson (Palmiarnia Zielona Góra).
 
We wtorkowych meczach 17. kolejki Dekorglass, finalista Pucharu ETTU, wygrał na wyjeździe z Dojlidami Wschodzący Białystok 3:1, a Palmiarnia w roli gospodarza w Wieliczce pokonała Wartę Kostrzyn nad Odrą 3:0.
 
33-letni Zhang Chao, który ma być tajną bronią działdowian w fazie play off, zwyciężył Białorusina Pawła Płatonowa 3:0 i rodaka Li Youngyina 2:1. Trzeci punkt wywalczył powołany do reprezentacji na DMŚ Paweł Fertikowski, który nie dał szans (3:0) byłemu już kadrowiczowi Wang Zeng Yi.
 
Co jakiś czas Palmiarnia rozgrywa „domowe” mecze w odległej od siebie, ale gościnnej Wieliczce. Tym razem spotkanie było wyjątkowe, bowiem z superligą żegnał się były mistrz świata i Europy, 52-letni Persson. W decydującej grze wygrał z Jakubem Perkiem 3:1. Od 2014 roku Szwed wystąpił w dziewięciu spotkaniach, w których Palmiarnia triumfowała aż ośmiokrotnie. Jego bilans gier to 9-5.
 
W cieniu powitania Azjaty i pożegnania Perssona, swoje problemy ma Spójnia Warszawa. Stołeczny zespół – jak poinformował PZTS – ma nieuregulowane zobowiązania finansowe (stan na 9 kwietnia) i jest nieuprawniony do rywalizacji. We wtorek beniaminek oddał drugi walkower (0:3 z Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz), a jeśli w piątek nie zagra z 3S Polonią Bytom, to będzie równoznaczne z wykluczeniem z rozgrywek.
 
W innych wtorkowych meczach Morliny Ostróda pokonały Unię AZS AWFiS Gdańsk 3:1, a 3S Polonia wygrała z Fibrain AZS Politechniką Rzeszów 3:1. W obu lepszych ekipach bohaterami byli Czesi, odpowiednio Dmitrij Prokopcov i Tomas Konecny, którzy odnieśli po dwa zwycięstwa.
 
W poniedziałkowym hicie broniący tytułu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki przegrał w Jarosławiu z liderem Kolpingiem Frac 2:3. Przy stanie 2:1 dla mazowieckiego zespołu Czech Pavel Sirucek nie wykorzystał sześciu piłek meczowych w potyczce z niepokonanym w tym sezonie Chińczykiem Ho Yingchao.
 
Wyniki 17. kolejki:
 
Morliny Ostróda – Unia AZS AWFiS Gdańsk 3:1
Dmitrij Prokopcov – Michaił Pajkow 3:2
Bartosz Such – Geng Zihao          3:2
Kacper Petaś – Marek Badowski      0:3
Dmitrij Prokopcov – Geng Zihao     2:1
 
Dojlidy Wschodzący Białystok – Dekorglass Działdowo 1:3
Li Youngyin – Wang Yang            3:2
Paweł Płatonow – Zhang Chao        0:3
Wang Zeng Yi – Paweł Fertikowski   0:3
Li Youngyin – Zhang Chao           1:2
 
Palmiarnia Zielona Góra – Warta Kostrzyn nad Odrą 3:0
Taku Takakiwa – Bogusław Koszyk    3:2
Lucjan Błaszczyk – Daniel Bąk      3:2
Joergen Persson – Jakub Perek      3:1
 
3S Polonia Bytom – Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:1
Tomas Konecny – Tomasz Lewandowski 3:2
Paweł Chmiel – Gustavo Tsuboi      1:3
Robert Floras – Wasilij Lakiejew   3:2
Tomas Konecny – Gustavo Tsuboi     2:0
 
ZOOLeszcz Gwiazda Bydgoszcz – Spójnia Warszawa 3:0 wo