prev
next

Już niemal wszystko jasne

Już jutro, na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego, mogą zostać potwierdzeni wszyscy uczestnicy play off LOTTO Superligi tenisistów stołowych. Wiele wyjaśni się również na dole tabeli.
 
Do tej pory pewne zdobycia medalu były trzy drużyny: Kolping Frac Jarosław, Dekorglass Działdowo i broniący tytułu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Przegrani w półfinałach play off otrzymują brązowe krążki.
 
Czwarte miejsce zajmuje Fibrain AZS Politechnika Rzeszów, który ma 8 punktów przewagi nad Palmiarnią Zielona Góra. W piątek rzeszowianie podejmą ósme Morliny Ostróda, a Palmiarnia zagra na wyjeździe z dziewiątą Spójnią Warszawa.
 
Zielonogórzanie zachowają szansę na play off tylko w przypadku zwycięstwa nad Spójnią i porażki rzeszowian.
 
Na końcu tabeli są Warta Kostrzyn nad Odrą - 14 pkt i Dojlidy Wschodzący Białystok - 18. Na bezpiecznej, 10. lokacie plasuje się ZOOLeszcz Gwiazda Bydgoszcz - 23. W piątek Warta zmierzy się z Dojlidami, zaś ZOOLeszcz zmierzy się w Grodzisku z mistrzami kraju.
 
- Przed sezonem mówiłem, że 27 punktów na pewno wystarczy do utrzymania, ale w tej sytuacji może się okazać, iż na finiszu zabraknie jednego "oczka". Nie wszystko zależy od nas, musimy też liczyć na potknięcia innych zespołów – powiedział menedżer białostockiego klubu Piotr Anchim.
 
Dojlidy niedawno wygrały z Dartomem Bogorią 3:2 i Unią AZS AWFiS Gdańsk 3:1, ale żeby się utrzymać, muszą pokonać kostrzynian, rzeszowian i 3S Polonię Bytom, a i to może okazać się niewystarczające. Z kolei ZOOLeszcz Gwiazda w dwóch ostatnich kolejkach zagra z Wartą oraz Fibrain AZS Politechniką.
 
Czysto matematyczne szanse ma jeszcze Warta, która jednak zanotowała aż dziewięć porażek z rzędu. Wygrywała w pierwszej rundzie, kiedy w składzie był Lam Siu Hang (bilans gier 10-3); w tym roku zawodnika z Hongkongu nie było w składzie.