prev
  • 25 Maj
    16:00
next

Wang Zeng Yi: Faworytem jest Kolping

"Faworytem jest Kolping FRAC Jarosław, ale Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki to nieobliczalny zespół" - powiedział przed piątkowym finałem LOTTO Superligi tenisistów stołowych Wang Zeng Yi. Reprezentant Polski grał w obu tych klubach.
 
Po raz trzeci o tytule drużynowego mistrza Polski zadecyduje jeden mecz rozgrywany na neutralnym terenie. Tym razem odbędzie się w Gdańsku w ośrodku PZTS im. Andrzeja Grubby. Wcześniej rozgrywany był finał play-off, do dwóch zwycięstw.
 
- Faworytem jest Kolping Frac Jarosław, ponieważ ma w składzie Chińczyka Hou Yingchao, który w tym sezonie wygrał wszystkie 20 pojedynków w polskiej superlidze. Ten zawodnik może zdobyć dwa punkty dla zespołu z Jarosławia - powiedział "Wandżi".
 
W sezonie zasadniczym Kolping FRAC dwukrotnie pokonał Dartom Bogorię 3:2, a Hou Yingchao wystąpił w rewanżu. Wygrał 3:1 z Danielem Górakiem i 2:1 z Czechem Pavlem Siruckiem.
 
- Bogoria jest nieobliczalną drużyną, ale moim zdaniem z Hou może wygrać tylko Daniel Górak. Pozostałym zawodnikom broniącego tytułu Dartomu będzie ciężko o zwycięstwo nad tym pingpongistą - uważa Wang Zeng Yi, który w barwach grodziskiej ekipy wywalczył cztery złote medale i jeden srebrny DMP, zaś z Kolpingiem sięgnął po trzy brązowe krążki w superlidze.
 
Do tej pory Górak trzykrotnie rywalizował z Hou Yingchao w europejskich pucharach - w 2015 roku w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, a dwa lata wcześniej w finale Pucharu ETTU. W jednym z tych spotkań był bardzo bliski zwycięstwa, choć ostatecznie przegrał 2:3; dwa pozostałe mecze po 0:3. Chiński defensor grał wtedy w austriackim Weinviertel Niederoesterreich (2015) i UMMC Jekaterynburg (2013).
 
Wang Zeng Yi ostatnio grał z kolei w Dojlidach Wschodzący Białystok. Na co dzień trenuje we Wrocławiu, gdzie także prowadzi zajęcia z młodzieżą i dorosłymi. Niedawno w roli szkoleniowca był z zawodnikami-amatorami na turnieju w chińskim Chengdu.