Brak meczów

Chojnowski Akademikiem!

Najlepszy polski tenisista stołowy ostatniego sezonu LOTTO Superligi, mistrz i wicemistrz paraolimpijski Patryk Chojnowski przenosi się ze Spójni Warszawa do Unii AZS AWFiS Gdańsk.
 
- Podpisałem roczny kontrakt i de facto wróciłem do dawnego klubu, bowiem kilka lat temu ten zespół występował pod szyldem Olimpia-Unia Grudziądz, a trenerem – tak jak obecnie – był Piotr Szafranek – powiedział Chojnowski.
 
28-letni zawodnik, indywidualny wicemistrz Polski z 2016 roku, w rozgrywkach 2017/18 miał bilans gier 20-13. To dało mu piąte miejsce w rankingu ligowym, za obcokrajowcami; wygrał Brazylijczyk Gustavo Tsuboi (Fibrain AZS Politechnika Rzeszów) 25-12.
 
W dorobku Chojnowskiego jest sześć medali LOTTO Superligi – w sezonie 2009/10 wywalczył brąz z Morlinami Ostróda, a w kolejnym powtórzył ten sukces z Pogonią Lębork. Z Olimpią-Unią sięgnął po srebro w 2014 roku, zaś z Dekorglassem Działdowo zdobywał srebro (2016) oraz brąz (2015, 2017).
 
Gdański zespół w letniej przerwie opuścili Japończyk Kaii Konishi i wicemistrz Polski Marek Badowski. Obaj grać będą w drużynie wicemistrza kraju Dartomie Bogorii Grodzisk Mazowiecki.