prev
 • 03 Maj
  16:00
 • 03 Maj
  16:00
 • 05 Maj
  16:00
 • 05 Maj
  17:00
next

Palmiarnia wymienia cały skład!

Lucjan Błaszczyk, Japończyk Taku Takakiwa, Ng Pak Nam z Hongkongu, Czech Miroslav Horejsi i legendarny Szwed Joergen Persson nie będą grać w Palmiarni Zielona Góra w nowym sezonie LOTTO Superligi. W klubie, zgodnie z zapowiedziami, pozostaną juniorzy.
 
- Kadra będzie opierać się na bardzo młodych zawodnikach, takich jak: 19-letni Kamil Nalepa, 18-letni Łukasz Wachowiak czy 17-letni reprezentant Austrii Maciej Kołodziejczyk, syn byłego drużynowego mistrza Polski Wojtka Kołodziejczyka. W kadrze będą także m.in. 16-letni Jakub Jankowski i 13-letni Mateusz Zalewski - poinformował Błaszczyk, multimedalista mistrzostw Europy i Polski, który po ostatnim sezonie zakończył karierę ligową; kilka lat temu pożegnał się z reprezentacją.
 
W rozgrywkach LOTTO Superligi 2017/2018, które Palmiarnia zakończyła na siódmym miejscu w stawce 12 drużyn, uczestniczyli Nalepa (bilans gier 3-7) i Wachowiak (1-4).
 
43-letni Błaszczyk, na co dzień szkolący młodzież w Drzonkowie, nie planuje już grać w LOTTO Superlidze, ale będzie pojawiał się w turniejach międzynarodowych. Obecnie przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie wygrał zawody w Westchester Club w Chicago.
 
- Jestem wciąż w niezłej formie, w półfinale wygrałem z chińskim obrońcą Jian Li 3:2, w piątym secie 11:3, zaś w finale pokonałem jego rodaka leworęcznego Jishan Lianga 3:1 - dodał wielokrotny reprezentant Polski, który kilkanaście lat występował w niemieckiej Bundeslidze.