prev
  • 25 Maj
    16:00
next

Kubik: Przegrywam końcówki setów

15-letni mistrz Europy kadetów Maciej Kubik nie zdołał jeszcze wygrać seta w seniorskiej LOTTO Superlidze. "Przegrywam końcówki" - uważa jedyny polski tenisista stołowy, który weźmie udział w ITTF World Cadet Challenge, czyli nieoficjalnych mistrzostwach świata kadetów.
 
Pochodzący z Warszawy Kubik występuje w zespole beniaminka Olimpii-Unii Grudziądz. Jak dotychczas trzykrotnie musiał uznać wyższość starszych rywali - dwukrotnego z rzędu wicemistrza Polski Marka Badowskiego oraz Kacpra Petasia i Rosjanina Wasilija Lakiejewa.
 
- Do każdego meczu podchodziłem z jednakowym nastawieniem - walki o każdy punkt. Gdzieś do połowy setów szło mi dobrze, ale w końcówkach nie potrafiłem utrzymać tego poziomu i przegrywałem. Ale z pojedynków z Badowskim i Lakiejewem mogę być zadowolony, nie pokazałem swojego najlepszego tenisa w spotkaniu z Petasiem - powiedział pingpongista LOTTO Ssuperligi.
 
Niedawno Kubik, którego trenerem jest tata, Marcin, zajął trzecie miejsce w prestiżowym turnieju Top 10 w Portugalii. Z kolei w dniach 23-31 października czeka go start w MŚ kadetów w Tottori (Japonia).
 
- Wylatuję 18 października do Monachium, gdzie spotkam się z innymi zawodnikami reprezentacji Europy. A stamtąd udajemy się do Azji. Miałem już okazję rywalizować z Chińczykami, ale nigdy nie grałem przeciwko Japończykom - dodał Maciej Kubik, który jest złotym medalistą ME kadetów w singlu i deblu. W Japonii jego szkoleniowcem będzie Chorwat Neven Cegnar, który dobrze mówi po polsku; jego żona pochodzi z Olsztyna.
 
Ale zanim utalentowany pingpongista uda się do Japonii, czekają go 10, 12 i 14 października trzy mecze w LOTTO Superlidze, w których "poszuka" pierwszego zwycięstwa. W składzie drużyny z Grudziądza jest także 16-letni Samuel Kulczycki. Rolę grającego trenera pełni 29-letni Szymon Malicki.
 
- W listopadzie Maciek Kubik ma zaplanowane starty w Hungarian Junior & Cadet Open w Szombathely oraz w seniorskim ITTF Challenge Belarus Open w Mińsku - poinformował dyrektor sportowy PZTS Stefan Dryszel.
 
Za rok organizatorem ITTF World Cadet Challenge będzie Władysławowo.