prev
  • 25 Maj
    16:00
next

Dekorglass i Dartom Bogoria bez Azjatów w Lidze Mistrzów

Dekorglass Działdowo i Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki rozegrają jutro mecze drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W składach obu polskich zespołów na te spotkania nie będzie tenisistów stołowych z Azji.
 
Dekorglass, który w pierwszym meczu grupy B pokonał austriacki SPG Walter Wels 3:0, podejmie we własnej hali rosyjski UMMC Jekaterynburg. Grający trener Czech Jiri Vrablik powiedział, że w tym spotkaniu poza nim wystąpi również Słowak Wang Yang i Paweł Fertikowski.
 
- Niestety, nie mamy w składzie żadnego z naszych Azjatów, bo grają mecze w Chinach i Japonii. Musimy zagrać bez nich - wyjaśnił Vrablik.
 
Szkoleniowiec działdowian nie może wystawić ani zajmującego dziewiąte miejsce na liście światowej Wong Chun Tinga, który zagrał w meczu z Austriakami, ani Japończyka Taku Takakiwy.
 
- Pewnym pocieszeniem jest to, że nasi rywale prawdopodobnie przyjadą również bez swojego najlepszego zawodnika, byłego wicemistrza świata Chińczyka Fang Bo. Ale i tak mają bardzo mocną drużynę i są na pewno faworytami tego meczu - przyznał.
 
Z zapowiedzi na klubowej stronie UMMC Jekaterynburg wynika, że przeciwko Dekorglassowi zagrają: doświadczony Chorwat Andrej Gacina, Rosjanin Aleksander Szybajew i brązowy medalista ostatnich mistrzostw Europy w grze podwójnej - Duńczyk Jonathan Groth.
 
Drugi z polskich zespołów - występująca w grupie C - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki podejmie jeden z najmocniejszych niemieckich klubów FC Saarbruecken. Jeszcze przed kilkoma dniami w Grodzisku spodziewano się, że do kadry może dołączyć Japończyk Kaii Konishi, który byłby wzmocnieniem w meczu z tak renomowanym rywalem. Jednak - jak powiedział trener Tomasz Redzimski - jego zespół zagra w składzie: Panagiotis Gionis, Marek Badowski i Pavel Sirucek.
 
W niemieckiej drużynie występuje aktualny brązowy medalista ME w singlu Patrick Franziska. Do rozgrywek zgłoszeni są także: Cristian Pletea, Liao Chen Ting, Darko Jorgic, Tomas Polansky i Patryk Zatówka, kiedyś występujący w barwach mazowieckiego klubu.
 
Oba zespoły zajmują obecnie czołowe miejsca w grupie C, bo w pierwszej kolejce Dartom Bogoria pokonała na wyjeździe duński Roskilde Bordtennis BTK 3:0, a klub z Saarbruecken wygrał z francuskim VS Angers TT również 3:0.
 
Piątkowy mecz w Działdowie rozpocznie się o godz. 18:00, a spotkanie w Grodzisku pół godziny później.