Brak meczów

Li Qian nominowana w prestiżowym plebiscycie

Mistrzyni Europy Li Qian znalazła się w gronie czterech zawodniczek nominowanych do nagrody dla najlepszej tenisistki stołowej świata w 2018 roku. Plebiscyt zorganizowała międzynarodowa federacja (ITTF). Gala odbędzie się 12 grudnia w południowokoreańskim Incheon.
 
Oprócz Li Qian (Enea Siarka Tarnobrzeg), pierwszej polskiej mistrzyni kontynentu, wyróżnione zostały drużynowe mistrzyni świata Chinki Ding Ning i Wang Manyu oraz srebrna medalistka DMŚ i zwyciężczyni turniejów World Tour w Japonii i Szwecji Japonka Mima Ito. W tym sezonie najwięcej zawodów WT wygrała Wang Manyu - na Węgrzech, w Hongkongu i Chinach.
 
Głosowanie internautów potrwa do 19 listopada, a na końcowe wyniki składać się będą także oceny pingpongowych ekspertów.
 
Wśród mężczyzn nominowani zostali Niemiec Timo Boll, Chińczyk Fan Zhendong, Japończyk Tomokazu Harimoto i Brazylijczyk Hugo Calderano. W finale tegorocznego Pucharu Świata Zhendong wygrał z mistrzem Europy Bollem, który w wieku prawie 37 lat wrócił na pierwsze miejsce w rankingu ITTF. Obecnie liderem klasyfikacji jest jego chiński rywal.
 
Wkrótce zostaną ogłoszeni także kandydaci w innych kategoriach, np. w rywalizacji niepełnosprawnych.