prev
 • 03 Maj
  16:00
 • 03 Maj
  17:00
 • 05 Maj
  16:00
 • 05 Maj
  17:00
 • 25 Maj
  16:00
next

LM: Dekorglass przegrywa w Rosji i odpada

Dekorglass Działdowo przegrał na wyjeździe z UMMC Jekaterynburg 0:3 w swoim ostatnim meczu Ligi Mistrzów. Aby zająć któreś z dwóch pierwszych miejsc w grupie B i awansować do ćwierćfinału działdowianie potrzebowali wygranej w Rosji.
 
Gospodarze, którzy zapewnili sobie awans już w poprzedniej kolejce, odnieśli w czwartek szybkie zwycięstwo we własnej hali. W pojedynku otwierającym to spotkanie lider ekipy z Jekaterynburga, były wicemistrz świata Chińczyk Fang Bo pokonał Wang Yanga 3:1.
 
Kolejny punkt dla gospodarzy zdobył Aleksander Szibajew, który - mimo przegranych dwóch pierwszych setów - pokonał zajmującego ósme miejsce w światowym rankingu tenisistów stołowych Wong Chun Tinga z Hongkongu. Mecz zakończył brązowy medalista ostatnich mistrzostw Europy w grze podwójnej Duńczyk Jonathan Groth, pokonując w trzech setach Jiriego Vrablika.
 
Dekorglass, który już przed tym meczem zajmował ostatnie miejsce w grupie, odpadł z rozgrywek. Obok zespołu z Jekaterynburga do ćwierćfinału awansuje z grupy B zwycięzca meczu pomiędzy austriackim Walter Wels a klubem Daniela Góraka, francuskim Stella Sport La Romagne.
 
Działdowianom pozostała rywalizacja w Pucharze ETTU, gdzie staną przed szansą obrony tytułu.
 
Druga z polskich drużyn Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (gr. C) rozegra ostatni, decydujący mecz rundy grupowej w piątek (godz. 19:00) na wyjeździe z niemieckim FC Saarbruecken.
 
W rywalizacji pingpongistów grupy są czterodrużynowe. Po dwie najlepsze drużyny z każdej z czterech grup awansują do ćwierćfinałów.
 
UMMC Jekaterynburg - Dekorglass Działdowo 3:0 
 
Fang Bo - Wang Yang 3:1 
Aleksander Szibajew - Wong Chun Ting 3:2 
Jonathan Groth - Jiri Vrablik 3:0