prev
next

Sensacyjna Olimpia-Unia. Kolping FRAC liderem!

Olimpia-Unia Grudziądz sensacyjnie pokonała Dekorglass Działdowo 3:1! W drugim rozegranym we wtorek meczu LOTTO ZOOLeszcz Gwiazda Bydgoszcz przegrała z mistrzem Polski PKS-em Kolping FRAC Jarosław 1:3.
 
Kończący 12. kolejkę zmagań LOTTO Superligi mecz pomiędzy zespołami z Grudziądza i Działdowa przyniósł sporo emocji. Zawodnicy Dekorglassu mając praktycznie zapewniony awans do play-off, podobnie jak dzień wcześniej w Toruniu, zagrali rezerwowym składem.
 
Sytuację tą w pełni wykorzystali grudziądzanie, choć spotkanie od wygranej po bardzo zaciętym, pięciosetowym pojedynku z Samuelem Kulczyckim rozpoczął Wang Yang. Potem jednak inicjatywa była po stronie tenisistów Olimipii Unii. Skutecznie ze swoim rywalem rozprawił się Szymon Malicki, a potem kibice zebrani w hali Olimpii obejrzeli kolejny zacięty pojedynek. W nim Maciej Kubik pokonał Wenlianga Xu 3:2, decydującą partę wygrywając na przewagi 17:15. Dzieła dokończył Kulczycki, który pokonując Jiri Vrablika 2:1 dał grudziądzanom zwycięstwo w całym meczu 3:1.
 
Awansem rozegrany został mecz 14. kolejki pomiędzy LOTTO ZOOLleszcz Gwiazdą Bydgoszcz, a aktualnym mistrzem Polski PKS Kolping FRAC Jarosław. Był to jednocześnie pojedynek wiceprezesów Polskiego Związku Tenisa Stołowego Zbigniewa Leszczyńskiego z Gwiazdy i Kamila Dziukiewicza z Kolpinga. Lepsi okazali się zawodnicy z Podkarpacia, choć to gospodarze wygrali na początku rywalizacji. Po emocjonującym pojedynku grający w barwach Gwiazdy Wiaczesław Burow pokonał w pięciu setach Tomasa Konecnego 3:2. Potem inicjatywę przejęli tenisiści PKS-u zwyciężając w kolejnych trzech pojedynkach. Wygraną mistrzom Polki zapewnił Kou Lei pokonując 2:1 w decydującej, jak się okazało, rywalizacji Wiaczesława Burowa.