prev
next

Derbowe zwycięstwa Kolpinga FRAC i Dekorglassu

Broniący tytułu tenisiści stołowi PKS-u Kolping FRAC Jarosław wygrali u siebie z Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:2 w spotkaniu 13. kolejki LOTTO Superligi. Gospodarze zachowali prowadzenie w tabeli.
 
W derbach punkty dla jarosławian zdobyli: Ukrainiec Lei Kou, Piotr Chodorski i - w decydującym pojedynku - Czech Tomas Konecny, który pokonał byłego mistrza Polski Tomasza Lewandowskiego 2:0. Oba punkty dla rzeszowian wywalczył Rosjanin Saadi Ismaiłow.
 
Z kolei gdańszczanie pokonali w Toruniu Energę KTS 3:2, chociaż przegrywali już 1:2. O sukcesie przesądzili Chińczyk Wei Shihao i Patryk Chojnowski.
 
Dekorglass natomiast łatwo rozprawił się z Morlinami 3:0. Jeden z punktów zdobył grający trener Czech Jiri Vrablik, który kilka godzin przed spotkaniem otrzymał polski paszport. Rywalom nie pomogło ściągnięcie Tajwańczyka Tzu Hsiang Hinga.
 
Dekorglass zrehabilitował się za niedawne porażki z beniaminkami z Torunia i Grudziądza. W niedzielę rozegra spotkanie z Sokah Hoboken Antwerpia w ćwierćfinale Pucharu ETTU. W Belgii klub z Działdowa zwyciężył 3:0.
 
Z walki o awans do strefy medalowej nie rezygnuje 3S Polonia Bytom, która wygrała z Palmiarnią Zielona Góra 3:0. Pingpongiści ze Śląska mają tylko dwa punkty straty do Dekorglassu.
 
W ostatnim piątkowym meczu Dojlidy Białystok wygrały z LOTTO ZOOLeszcz Gwiazdą Bydgoszcz 3:2. Dwa zwycięstwa w podlaskiej ekipie odniósł Chińczyk Youngyin Li. Natomiast u rywali jeden z pojedynków wygrał grający stylem defensywnym Mateusz Ufnal oraz Viacheslav Burov..
 
Dekorglass Działdowo - Morliny Ostróda 3:0
 
Jiri Vrablik - Kacper Petaś 3:2 (9:11, 11:9, 11:5, 6:11, 11:4)
Wang Yang - Tzu Hsiang Hing 3:0 (11:9, 11:7, 11:4)
Wenliang Xu - Marco Golla 3:2 (14:12, 7:11, 8:11, 11:4, 11:7)
 
Energa KTS Toruń - Unia AZS AWFiS Gdańsk 2:3
 
Konrad Kulpa - Patryk Chojnowski 3:1 (11:8, 11:8, 6:11, 11:7)
Han Chuanxi - Wei Shihao 1:3 (7:11, 5:11, 11:9, 11:13)
Abdel Kader Salifou - Mikhail Paikov 3:0 (11:7, 11:8, 11:7)
Tomasz Kotowski - Wei Shihao 0:2 (9:11, 5:11)
Han Chuanxi - Patryk Chojnowski 0:2 (6:11, 7:11)
 
PKS Kolping FRAC Jarosław - Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:2
 
Lei Kou - Tomasz Lewandowski 3:2 (11:13, 11:8, 12:14, 11:9, 11:7)
Tomas Konecny - Saadi Ismailov 0:3 (16:18, 9:11, 7:11)
Piotr Chodorski - Vasily Lakeev 3:0 (11:7, 11:8, 11:6)
Lei Kou - Saadi Ismailov 1:2 (7:11, 11:8, 5:11)
Tomas Konecny - Tomasz Lewandowski 2:0 (11:5, 13:11)
 
3S Polonia Bytom - Palmiarnia Zielona Góra 3:0
 
Robert Floras - Jakub Jankowski 3:0 (11:8, 11:8, 11:4)
Antonin Gavlas - Maciej Kołodziejczyk 3:1 (6:11, 12:10, 11:7, 11:6)
Mateusz Gołębiowski - Kamil Nalepa 3:2 (8:11, 5:11, 11:8, 11:8, 11:7)
 
Dojlidy Białystok - LOTTO ZOOLeszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:1
 
Zeng Yi Wang - Artur Grela 3:0 (11:7, 11:3, 11:2)
Youngyin Li - Viacheslav Buro 3:2 (6:11, 11:9, 11:6, 11:13, 12:10)
Przemysław Walaszek - Mateusz Ufnal 2:3 (10:12, 11:7, 12:10, 10:12, 6:11)
Zeng Yi Wang - Viacheslav Burov 0:2 (9:11, 7:11)
Youngyin Li - Artur Grela 2:0 (11:5, 11:8)