Brak meczów

Kulczycki i Kubik przenoszą się do Niemiec

Utalentowani Samuel Kulczycki (rocznik 2002) i Maciej Kubik (2003) opuszczają Olimpię-Unię Grudziądz i w przyszłym sezonie będą grać w drugiej lidze niemieckiej, odpowiednio w TTC OE Bad Homburg 1987 e.V. oraz 1. FSV Mainz 05.
 
Obaj będą trenować w ośrodku sportowym w Ochsenhausen, gdzie na co dzień ćwiczy były mistrz Polski Jakub Dyjas..
 
- Grając w Polsce i trenując w Ochsenhausen, dużo czasu poświęcałem na podróże. Teraz będę mógł skoncentrować się na pracy. Miałem oferty z ojczyzny, ale niestety musiałem odmówić, żeby móc więcej trenować w Niemczech - powiedział Kulczycki.
 
W podobnym tonie wypowiadał się Marcin Kubik, ojciec i trener Macieja.
 
- Syn zaczął trenować w Ochsenhausen, a nowy klub został wybrany po rozmowach ze szkoleniowcami z tego ośrodka. Po meczach w 2. Bundeslidze będzie mógł szybciej wracać na treningi do Ochsenhausen - wyjaśnia.
 
W przyszłym tygodniu obydwu młodych pingpongistów czekają jeszcze dwa występy w LOTTO Superlidze - Olimpia-Unia zagra z broniącym tytułu PKS Kolping RAC Jarosław (5 kwietnia) i Unią AZS AWFiS Gdańsk (7 kwietnia).
 
Przed rozpoczęciem sezonu beniaminek z Grudziądza upatrywany był wśród kandydatów do spadku. W składzie nie było żadnego obcokrajowca, a jedynym doświadczonym zawodnikiem był 30-letni grający trener Szymon Malicki. W końcówce sezonu zadebiutowali Paweł Ciołkowski (2002) i Piotr Błachnio (2004).
 
Szczególnie dobrze w krajowej elicie spisywał się Kulczycki (triumfator TOP 10 kadetów 2017), który wygrał 12 z 30 pojedynków. Bilans Kubika (mistrz Europy kadetów 2018) i Malickiego - po 7-14.
 
W tabeli Olimpia-Unia ma pięć punktów przewagi nad Morlinami Ostróda, co praktycznie przesądza o utrzymaniu tego pierwszego zespołu. Morliny zmierzą się jeszcze z wyżej notowanymi rywalami z Białegostoku i Jarosławia.