Brak meczów

To już pewne. Bedą zmiany!

Podczas ostatniego posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego zatwierdzono zmiany, które od sezonu 2019/2020 obowiązywać będą w LOTTO Superlidze. "Pojawi się debel oraz duże zmiany w systemie rozgrywek" - zapowiada prezes Polskiej Superligi Tenisa Stołowego, Zbigniew Leszczyński.
 
Pierwsza zmiana dotyczy gry deblowej. Od przyszłego sezonu, podobnie jak w niemieckiej Bundeslidze, przy stanie 2:2 do stołu podejdą debliści, którzy rozstrzygną wynik spotkania. Liderzy wystawieni na pozycji A (w domu) i Y (na wyjedzie) nie moga grać debla. Dodajmy, że czwarty i piąty pojedynek nadal będzie rozgrywany do dwóch zwycięskich setów.
 
Zmiany dotknęły także system rogrywek LOTTO Superligi. Po rozegraniu dwóch rund czyli fazy zasadniczej, aż sześć klubów zagra o mistrzostwo Polski. Natomiast dwa najsłabsze spadają.
 
- Bardzo cieszę się z tej zmiany. Mamy tak silną, że nawet sześć ekip może powalczyć o tytuł. Walka o play-off będzie trwała do ostatniej kolejki. To wszystko zagwarantuje kibicom jeszcze więcej emocji - zapowiada prezes Leszczyński.
 
Po fazie zasadniczej dwie najlepsze drużyny będą czekać na swoich rywali. Pierwsza w tabeli ekipa zagra ze zwycięzcą jednego meczu czwartej drużyny z piątą, a druga ze zwycięzcą jednego meczu trzeciej z szóstą.
 
O wejście do wielkiego finału kluby tradycyjnie zmierzą się w dwumeczu, a o mistrzostwie zadecyduje jeden mecz finałowy.
 
Gwoli ścisłości dodajmy, że aby zawodnik był uprawniony do gry w fazie play-off musi rozegrać minimum 5 meczów w fazie zasadniczej LOTTO Superligi.