Brak meczów

Japończyk Hirano nowym zawodnikiem Energi

Japończyk Yuki Hirano podpisał kontrakt z zespołem LOTTO Superligi tenisistów stołowych Energą KTS Toruń. "To waleczny gracz. Na takich chcemy stawiać w kolejnym sezonie" - powiedział prezes 9. zespołu ligi Krzysztof Piotrowski.
 
Brązowy medalista mistrzostw Japonii w 2017 roku Hirano został przed poprzednim sezonem zawodnikiem Fibrain AZS Politechniki Rzeszów. Zagrał w tym zespole jednak tylko w jednym spotkaniu ligowym z Unią AZS AWFiS Gdańsk. Pokonał w nim dwóch zawodników - jednego z najlepszych tenisistów grających na co dzień w polskiej lidze Chińczyka Wei Shihao oraz Patryka Chojnowskiego. Teraz ma poprawić aspekt waleczności w toruńskiej Enerdze
 
- Na pewno na kolejny sezon zostają u nas Tomek Kotowski i Konrad Kulpa. Już wcześniej podpisaliśmy kontrakt z Czechem Tomasem Treglerem. Teraz dołączył do nas Japończyk Hirano. Prowadzimy jeszcze dalsze rozmowy poszukując przynajmniej dwóch zawodników za granicą - powiedział prezes Piotrowski.
 
Dodał, że chodzi przede wszystkim o zawodników z Azji. O Hirano Piotrowski wypowiadał się w samych superlatywach.
 
- To solidny 26-letni zawodnik. Dwa lata temu dotarł do półfinału mistrzostw Japonii. W jedynym meczu w naszej LOTTO Superlidze pokonał jednego z najlepszych zawodników Wei Shihao. Musimy mieć kilku Azjatów w składzie, bo w sezonie olimpijskim z ich dostępnością będzie gorzej, więc trzeba zrobić tak, żeby zawsze chociaż jeden z nich mógł dojechać na mecz ligowy - dodał prezes Energi.
 
Przyznał, że celem na kolejny sezon jest zakontraktowanie zawodników walecznych, którzy będą z klubem zżyci.
 
- W poprzednich rozgrywkach różnie z tym bywało. Japończycy słyną z waleczności i oddania drużynie. Liczymy, że będzie to zawodnik, którego bardzo polubią kibice - ocenił Piotrowski.
 
Dodał, że ciężko oceniać o co zespół Energi będzie mógł walczyć w sezonie 2019/2020, ale na pewno celem jest spokojniejsze utrzymanie w LOTTO Superlidze.
 
- Coś więcej będzie można powiedzieć, gdy będziemy znali składy innych drużyn. My zakontraktowany cały zespół powinniśmy mieć najpóźniej na początku czerwca - powiedział Piotrowski.