prev
next

Czas na finałowe rozstrzygnięcia!

W najbliższą sobotę o godz. 16:00 wielki finał LOTTO Superligi. Na przeciwko siebie staną drużyny z Grodziska Mazowieckiego i Działdowa. Dla tych pierwszych to okazja do zdobycia siódmego tytułu mistrzowskiego w historii klubu, z kolei dla Dekorglassu okazja do premierowego triumfu.
 
Decydujący mecz sezonu 2018/2019 pomiędzy Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki i Dekorglassem Działdowo odbędzie się 25 maja na neutralnym terenie - w Gdańsku. W podobny sposób mistrza Bundesligi wyłaniają Niemcy.
 
Dartom Bogoria ma w dorobku sześć tytułów w LOTTO Superlidze, a Dekorglass wystąpił tylko raz w finale, przed trzema laty przegrywając 1:3 z Olimpią-Unią Grudziądz. W ekipie z Grudziądza zagrali wówczas m.in. Japończyk Kaii Konishi i Słowak Wang Yang, teraz grający - odpowiednio - w Grodzisku Mazowieckim i Działdowie.
 
W obecnych rozgrywkach Dartom Bogoria i Dekorglass triumfowały po 3:0 w spotkaniach w roli gospodarza. Z kolei w półfinale podopieczni trenera Redzimskiego wyeliminowali obrońców tytułu – PKS Kolping FRAC Jarosław, a działdowianie gdańskich akademików.
 
Obie ekipy mają bardzo wyrównany skład. Drużynę z Mazowsza tworzą Japończyk Kaii Konishi, Grek Panagiotis Gionis, Marek Badowski i Czech Pavel Sirucek. Liderami ekipy rywali są Chińczyk Shang Kun, Słowak Wang Yang i Wong Chun Ting z Hongkongu; ten ostatni nie wystąpi, bowiem nie może grać więcej niż jeden Azjata.
 
Spotkanie o mistrzostwo LOTTO Superligi rozpocznie się o godzinie 16:00 w hali przy ul. Meissnera 3 w Gdańsku. Dla kibiców przygotowano wiele nagród i atrakcji od naszych Partnerów: LOTTO I Energa. Wstęp wolny.