prev
next

Warta w LOTTO Superlidze!

Z powodu kontuzji Jarosława Tomickiego, BISTS Bielsko-Biała nie przystąpi do rewanżowego meczu barażowego z Wartą Kostrzyn nad Odrą o awans do LOTTO Superligi. Warta wraca do elity po rocznej przerwie.
 
- Mam wysunięty dysk i muszę zrobić dwa tygodnie przerwy. Już w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego z Bronią Radom zagrałem z dużymi problemami, zaś pierwsze spotkaniu barażowym to już było apogeum bólu. Wystąpiłem dla drużyny, chociaż lekarz mi odradzał. Nie wiem, w jaki sposób wygrałem pierwszy pojedynek ze Sławkiem Doszem, a w niedzielę rano było u mnie pogotowie... Rewanżu nie będzie, skupiamy się na kolejnym sezonie - powiedział Tomicki.
 
W pierwszym meczu Warta zwyciężyła na wyjeździe 8:2, a punkty zdobyli: Daniel Bąk 2, Jakub Perek 2, Dosz 1, Witold Skubiszewski 1 oraz deble Dosz/Skubiszewski, Perek/Bąk. W zespole z Bielska-Białej triumfował, poza Tomickim, tylko Grzegorz Felkel.
 
Na razie nie wiadomo, w jakim składzie wystąpi drużyna z Kostrzyna w LOTTO Superlidze. Perek już wcześniej podpisał kontrakt z Palmiarnią Zielona Góra, która spadła do pierwszej ligi; z elitą pożegnały się też Morliny Ostróda.
 
W drugiej parze o awans rywalizują Poltarex Pogoń Lębork i PWSZ Zamość. W Lęborku gospodarze wygrali 6:4, rewanż 1 czerwca w Zamościu.