Brak meczów

"Chodor" w Rzeszowie

Brązowy medalista marcowych mistrzostw Polski w tenisie stołowym Piotr Chodorski przechodzi z PKS Kolping FRAC Jarosław do Fibrain AZS Politechnika Rzeszów. Z kolei jego miejsce w ekipie lokalnego rywala już wcześniej zajął wielokrotny mistrz kraju Daniel Górak.
 
W minionym sezonie akademicy zajęli siódme miejsce, a zespół już pożegnali wszyscy obcokrajowcy: Japończyk Yuki Hirano (bilans gier 2-0) oraz Rosjanie Saadi Ismaiłow (16-10) i Wasilij Lakiejew (16-14). Jedynym zawodnikiem w kadrze był dotychczas grający trener-menedżer Tomasz Lewandowski, do którego dołączył Chodorski, były dwukrotny drużynowy mistrz Polski w barwach Odry Głoska Miękinia (Księginice).
 
- Z jednej strony chcę aby w drużynie było więcej Polaków, stąd angaż Piotra Chodorskiego i rozmowy z jednym z utalentowanych pingpongistów młodego pokolenia, a z drugiej nie rezygnuję z pozyskania cudzoziemców, w tym Azjatów. Jeśli wszystko się ułoży zgodnie z planem, zbudujemy skład gotowy na rywalizację co najmniej o play-off. Pesymistyczny scenariusz zakłada walkę o utrzymanie - powiedział Lewandowski.