prev
next

Najlepsze drużyny na PGE Narodowym

Pierwszy raz wszystkie kluby LOTTO Superligi wystąpią na PGE Narodowym w Warszawie. Do niecodziennego wydarzenia dojdzie 15 września, a w programie jest m.in. hitowe spotkanie mistrza z wicemistrzem - Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki z Dekorglassem Działdowo.
 
- To będzie fajne widowisko, rewanż za finał poprzedniego sezonu. Kibice z pewnością będą zadowoleni - powiedział prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego i Dartomu Bogorii, Dariusz Szumacher.
 
Przed dwoma miesiącami w decydującym meczu zespół z Grodziska Mazowiecki wygrał w Gdańsku z Dekorglassem 3:0. Do rewanżu dojdzie już 15 września na stadionie w Warszawie.
 
W innych spotkaniach na płycie głównej stadionu beniaminek Warta Kostrzyn nad Odrą zmierzy się z mistrzem kraju z 2018 roku - PKS-em Kolping FRAC Jarosław, Olimpia Grudziądz z AZS-em AWFiS Balta Gdańsk, Energa KTS Toruń z 3S Polonią Bytom, LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz z ekipą Dojlid Białystok i Fibrain AZS Politechnika Rzeszów z drugim z zespołów, które wracają do elity - Poltarex Pogonią Lębork.
 
- Zapowiada się fantastyczne wydarzenie na PGE Narodowym. Dopracowujemy jeszcze szczegóły logistyczne, być może rozegramy trzy mecze w jednej turze i kolejne trzy po ich zakończeniu, a nie wykluczam, że wszystkie spotkania rozpoczną się o jednej porze. To niesamowita gratka dla fanów naszego sportu - stwierdził prezes spółki prowadzącej rozgrywki LOTTO Superligi, Zbigniew Leszczyński.
 
- Jestem pewny, że marketingowo ten projekt będzie "strzałem w dziesiątkę". Już teraz kibice dopytują, co zrobić, by znaleźć się 15 września na Stadionie Narodowym. Dla sympatyków tenisa stołowego będzie to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć gwiazdy naszej superligi w jednym miejscu. Dodam, że Związek będzie partycypował w kosztach dojazdu do Warszawy fanów zespołów drużyn - dodaje wiceprezes PZTS, Kamil Dziukiewicz.
 
Na stołecznym stadionie odbyły się dotychczas dwie akcje PZTS pod hasłem "Pingpongowy PGE Narodowy", z myślą o dzieciach i młodzieży, ale także dorosłych i amatorach. W ubiegłym roku właśnie w Warszawie karierę zakończył jeden z najlepszych polskich tenisistów stołowych w historii Lucjan Błaszczyk, rozgrywany był również mecz LOTTO Superligi pomiędzy klubami z Grodziska Mazowieckiego i Bydgoszczy.
 
Sezon ligowy mężczyzn 2019/2020 rozpocznie się 12 września, zaraz po drużynowych mistrzostwach Europy.