prev
next

Superligowicze w Panagyurishte

Poznaliśmy już komplet zawodników, którzy zagrają w turnieju głównym ITTF World Tour Asarel Bulgaria Open w Panagyurishte. W tym gronie nie zabrakło pingpongistów, którzy w nadchodzącym sezonie zaprezentują się w LOTTO Superlidze.

Najwyżej rozstawionym z zawodników LOTTO Superligi jest Wong Chun Ting. Zawodnik Dekorglassu Działdowo jest turniejową "siódemką" i w 1. rundzie turnieju głównego singla zmierzy się z Brazylijczykiem Thiago Monteiro (w eliminacjach pokonał kolejno: Leva Katsmana 4:0, Adama Szudiego 4:0 oraz Ibrahima Gunduza 4:1).

Z eliminacji, awans do turnieju wywalczyli pozostali pingpongiści LOTTO Superligi. Kou Lei z jarosławskiego Kolpinga FRAC wygrał z Alexanderem Valuchem 4:1, Fanbo Mengiem 4:0 oraz Kirillem Skachkovem 4:1 i w 1. rundzie turnieju głównego zagra z Liamem Pitchfordem (6).

W 1/16 finału singla zameldował się także nowy nabytek LOTTO ZOOLeszcz Gwiazdy Bydgoszcz - Asuka Machi. Japończyk wyeliminował Jose Manuela Ruiza 4:0, Marka Badowskiego 4:1, Deniego Kozula 4:3 oraz Liao Cheng-Tinga 4:1, a w czwartek zmierzy się z Danielem Habeshonem (14).

1. RUNDA TURNIEJU GŁÓWNEGO SINGLA ASAREL BULGARIA OPEN

  • 15:45 Liam Pitchford (6) - Kou Lei [TV]
  • 19:10 Wong Chun Ting - Thiago Monteiro [TV]
  • 19:10 Daniel Habesohn (14) - Asuka Machi [TV]

W 1/8 turnieju gry podwójnej zobaczymy ponownie Wong Chun Tinga, który razem ze swoim rodakiem Ho Kwan Kitem zmierzy się z Japończykami: Yukiyą Uda/Kazuhiro Yoshimura (godz. 11:40, transmisja na https://bit.ly/2KPUvl1).

O ćwierćfinał debla zagra także nowy nabytek 3S Polonii Bytom Lam Siu Hang, który wspólnie z NG Pak Namem (Energa-Manekin Toruń) podejmie reprezentantów Iranu: Nimą Alamian i Noshadem Alamian (godz. 11:40, transmisja na https://bit.ly/309qsLG).

W 1/8 finału miksta zameldował się z kolei Marek Badowski. Zawodnik Dartomu Bogorii wspólnie z Mistrzynią Polski Natalią Bajor podejmie Rumunów: Bernadettę Szocs i Ovidiu Ionescu (godz. 9:00, transmisja na https://bit.ly/309qsLG).