prev
next

Lider rankingu ITTF w Rzeszowie

„Nigdy wcześniej nie mieliśmy w klubie lidera światowego rankingu” – powiedział grający trener Fibrain AZS Politechniki Rzeszów, Tomasz Lewandowski o nowo pozyskanym Singapurczyku Yew En Koen Pangu, nr 1 na juniorskiej liście ITTF.

Latem w ekipie akademików zaszło sporo zmian, a jednym z trzech nowych Azjatów jest 17-letni Yew En Koen Pang. Niedawno wystąpił w mistrzostwach świata seniorów w Budapeszcie. W kadrze Singapuru jego szkoleniowcem jest Gao Ning, swego czasu zaliczany do światowej czołówki. W 2017 roku sięgnął z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki po zwycięstwo w superlidze.

- Nowy lider rankingu juniorów międzynarodowej federacji Yew En Koen Pang to jeszcze bardzo młody zawodnik, któremu – mimo niewątpliwie dużego talentu - ciężko będzie regularnie zdobywać punkty w LOTTO Superlidze. Co ciekawe, do Rzeszowa przyjedzie ze swoim szkoleniowcem klubowym i wystąpi w dwóch październikowych spotkaniach LOTTO Superligi. Mamy ciekawą grupę treningową, dołączyli Japończyk Hiromitsu Kasahara, Chińczyk Wang Jianan, Piotr Chodorski i Szymon Kolasa, więc każdy pingpongista zrobi krok do przodu. Jestem o tym przekonany – powiedział były mistrz Polski w singlu, Tomasz Lewandowski.

Grający menedżer zapowiedział, że we wrześniowych meczach z Dojlidami Białystok, Poltarex Pogonią Lębork, LOTTO ZOOleszcz Gwiazdą Bydgoszcz i Energą KTS Toruń prawdopodobnie wystąpi najbardziej doświadczony z zagranicznych zawodników, Wang Jianan. Polską LOTTO Superligę poznał grając w barwach Spójni Warszawa oraz ekipy z Bydgoszczy.

- Pod koniec października zagramy z Olimpią-Unią Grudziądz oraz Wartą Kostrzyn nad Odrą i wtedy chcemy pokazać kibicom umiejętności Singapurczyka. Cieszę się, że będzie w Rzeszowie dużo wcześniej z trenerem, to także okazja do wymiany informacji i myśli szkoleniowych. Jestem ciekawy, na co szczególnie zwracają uwagę singapurscy trenerzy. Stawiamy w klubie na młodzież, od września mamy na miejscu szkołę sportową, więc na pewno obecność Panga będzie pewnego rodzaju magnesem dla jeszcze młodszych pingpongistów. Dzieciaki będą mogły podglądać jak pracuje młody Azjata – stwierdził Lewandowski.

Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy zadebiutuje Kasahara. Jeśli klub w jakimś momencie sezonu nie będzie mógł skorzystać z zagranicznych wzmocnień, skład mogą tworzyć Lewandowski, Chodorski i Kolasa.