prev
next

Energa Manekin z mistrzami Polski i Hirano

Z Mistrzami Polski w grze podwójnej i Japończykiem Yuki Hirano Energa Manekin zainauguruje LOTTO Superligę. W Gdańsku torunianie zmierzą się z gdańskimi akademikami. "Nasi podstawowi zawodnicy trenują ze sobą codziennie, ograli się już trochę w LOTTO Superlidze, więc wierzę, że w nowym sezonie zanotują kolejny progres, a my będziemy solidną drużyną" - zapowiada prezes klubu, Krzysztof Piotrowski.

Energa Manekin mocno chce rozpocząć LOTTO Superligę. Wzmocniona Yuki Hirano będzie chciała pokonać AZS AWFiS Balta Gdańsk i to na ich terenie.

- Myślę, że spotkają się wyrównane drużyny, aczkolwiek liczę na nasze zwycięstwo. W drużynie gości liderem będzie mistrz Polski Patryk Chojnowski, który zawsze jest trudnym rywalem - analizuje Krzysztof Piotrowski.- Mamy przed sobą sezon przedolimpijski, więc tym razem tylko jeden obcokrajowiec będzie mógł zagrać w danym meczu. Jednak z uwagi na różną dostępność zawodników zagranicznych zdecydowaliśmy się zakontraktować ich aż trzech. Japończycy to kadrowicze, grający także w swojej rodzimej lidze. Wszyscy są znani z waleczności. Oglądaliśmy kilkanaście spotkań z ich udziałem i wiemy, że potrafią wygrać także z dobrymi zawodnikami z czołówki Europy. Liczymy, że będą dobrym uzupełnieniem w zespole - powiedział Krzysztof Piotrowski.