prev
 • 25 Paź
  15:45
 • 25 Paź
  16:00
 • 25 Paź
  16:00
 • 25 Paź
  16:00
 • 25 Paź
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 28 Lis
  16:00
 • 29 Lis
  16:00
next

Dartom Bogoria z Gionisem na Azorach

Mimo kontuzji odniesionej we wtorkowym meczu LOTTO Superligi Grek Panagiotis Gionis zagra w barwach Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki w inauguracyjnym meczu Ligi Mistrzów z portugalskim GDCS Juncal. Spotkanie odbędzie się w piątek na Azorach.

- Na szczęście okazało się, że uraz mięśniowy nie jest groźny, to bardziej przeciążenie, którym zajął się nasz fizjoterapeuta. "Panos" czuł się na tyle dobrze, że mógł z nami udać w podróż do Portugalii. W składzie są także Marek Badowski i Czech Pavel Sirucek - poinformował trener mistrzów Polski, Tomasz Redzimski.

Mazowiecki zespół we wtorek rozegrał pierwszy mecz w LOTTO Superlidze, a jego rywalem był beniaminek Poltarex Pogoń Lębork. Mający problemy zdrowotne Gionis, brązowy medalista mistrzostw Europy w singlu z 2013 roku, przegrał z Bogusławem Koszykiem 2:3, zaś walkowerem oddał pojedynek z Koreańczykiem Park Chan-Hyeokiem. Ostatecznie faworyt triumfował 3:2, a decydujący punkt zdobył, choć nie bez kłopotów, debel Badowski - Sirucek.

W piątek Dartom Bogoria rozpocznie sezon Champions League, zaś już w niedzielę zmierzy się z innym kandydatem do mistrzostwa kraju - Dekorglassem Działdowo - na PGE Narodowym. Na stołecznym obiekcie odbędą się cztery mecze LOTTO Superligi plus jedno spotkanie kobiecej ekstraklasy z udziałem broniącej tytułu KTS Enea Siarki Tarnobrzeg, triumfatora Ligi Mistrzyń 2018/19.

W LM rywalami polskiej drużyny będą także FC Saarbruecken i Ping Pong Club Villeneuvois. W szerokiej kadrze niemieckiego klubu jest Patryk Zatówka, były zawodnik... Dartomu Bogorii.

- Losowanie mieliśmy dobre, ale trzeba uważać na debiutantów z Portugalii i Francji, pamiętając własną historię i jeszcze kilku klubów. Na papierze my i Niemcy mamy silniejsze składy, ale trzeba zachować czujność i ostrożność. Ekipy występujące pierwszy raz w Champions League zazwyczaj nie mają wielkich oczekiwań, grają z zapałem "świeżaka" i sprawiają niespodzianki - uważa Redzimski.

Mazowieccy pingpongiści po raz pierwszy startowali w rozgrywkach LM w edycji 2008/09. Wówczas sensacyjnie wygrali cztery mecze z rzędu i awansowali do ćwierćfinału. W późniejszych latach też plasowali się w najlepszej ósemce, ale nigdy nie dotarli do półfinału. Dwa lata temu mieli w grupie innego debiutanta z Portugalii Sporting Lizbona, który ostatecznie wystąpił w półfinale.

Dartom Bogoria będzie jedynym polskim przedstawicielem w męskiej LM, zaś w kobiecej elicie zagrają tarnobrzeżanki, prowadzone przez selekcjonera reprezentacji Zbigniewa Nęcka.

Program meczów Dartomu Bogorii w Lidze Mistrzów:
 
13 września: GDCS Juncal (wyjazd)
15 października: FC Saarbruecken (dom)
25 października: Ping Pong Club Villeneuvois (wyjazd)
30 października: Ping Pong Club Villeneuvois (dom)
6 grudnia: GDCS Juncal (dom)
10 grudnia: FC Saarbruecken (wyjazd)