prev
next

Badowski zmierzy się z Siruckiem w Bremie

Koledzy klubowi z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki - Marek Badowski i Czech Pavel Sirucek zagrają przeciwko sobie w eliminacjach World Touru w Bremie. Z kolei na drodze Jakuba Dyjasa może stanąć sensacyjny zwycięzca turnieju w Sztokholmie Wang Chuqin.

German Open (8-13 października) to przedostatnie w tym roku zawody prestiżowego cyklu World Tour Platinum. Zdecydowanymi faworytami są Chińczycy, którzy w minionym tygodniu zdominowali również Swedish Open. Z numerami 1. w singlu rozstawieni są Chen Meng i Xu Xin. Wszyscy Polacy muszą grać w dwudniowych eliminacjach.

Dwukrotny wicemistrz Polski Badowski spotka się z kolegą z ekipy mistrzów LOTTO Superligi Siruckiem, z kolei brązowy medalista mistrzostw Europy z 2016 roku Dyjas zmierzy się z Belgiem Martinem Allegro. Jeśli Dyjas z nim wygra, w kolejnej rundzie prawdopodobnie będzie rywalizował z sensacyjnym triumfatorem turnieju w Sztokholmie Wang Chuqinem.

W grze podwójnej półfinaliści Swedish Open Dyjas i Belg Cedric Nuytinck zagrają z Anglikami Paulem Drinkhallem (były zawodnik PKS Kolping FRAC Jarosław) i Liamem Pitchfordem.