Brak meczów

Wkrótce debiut pierwszego w historii Azera

Czas na pierwszy w historii polskiej LOTTO Superligi debiut Azera! Reprezentant Azerbejdżanu Yu Khinhang wkrótce zagra w barwach AZS-u AWFiS Balta – poinformował grający trener gdańskich akademików 29-letni Patryk Chojnowski.

- Mający chińskie korzenie Yu Khinhang przyjedzie na początku listopada i spędzi ponad miesiąc w Gdańsku. Zadebiutuje w meczu z beniaminkiem Poltarex Pogonią Lębork i łącznie wystąpi w pięciu spotkaniach – stwierdził Chojnowski, aktualny mistrz Polski w grze pojedynczej.

18-letni Yu Khinhang jest srebrnym medalistą lipcowych mistrzostw Europy juniorów w Ostrawie. W finale reprezentant Azerbejdżanu przegrał ze Szwedem Trulsem Moregardem 1:4.

- Cudów od niego nie oczekujemy, ale liczymy, że pomoże nam w zdobywaniu punktów w LOTTO Superlidze. Na razie mamy ich tylko trzy, za zwycięstwo 3:2 nad Wartą Kostrzyn nad Odrą i porażkę 2:3 z Olimpią-Unią Grudziądz – przyznał mistrz i wicemistrz paraolimpijski.

W tym sezonie grający szkoleniowiec ma bilans gier 3-3. Były mistrz Polski w singlu Bartosz Such, który poprzednie rozgrywki spędził w lidze portugalskiej, wygrał jeden z czterech pojedynków. Na razie przegrywają też Mateusz Troka i Jakub Krawczyk, czyli zawodnicy bez superligowego doświadczenia.

- Wiem, że Yu Khinhang uczestniczy w licznych turniejach w Chinach, jest aktywny i mam nadzieję, że sprawi kilka niespodzianek w LOTTO Superlidze. Młody wiek nie musi być przeszkodą, co w poprzednim sezonie udowadniał zwłaszcza Samuel Kulczycki - dodał Chojnowski.

W końcówce października, jeszcze w polskim składzie, gdańszczanie spotkają się z kandydatami do podium – Dekorglassem Działdowo i PKS-em Kolping FRAC Jarosław.

- Wierzę, że w ostatnich pięciu meczach pierwszej rundy zgromadzimy taką liczbę punktów, która pozwoli nam plasować się poza strefą spadkową. Myślę, że obecność dwóch mistrzów Polski podziała mobilizująco na młodego Azera. Dajemy mu duży kredyt zaufania – podsumował.

W tabeli po czterech kolejkach prowadzi Energa Mankien Toruń, przed Dekorglassem – po 11 punktów, LOTTO ZOOleszcz Gwiazdą Bydgoszcz – 9 i broniącym tytułu Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki – 8. AZS AWFiS Balta jest dziewiąta – 3. Za gdańszczanami plasują się: Olimpia-Unia - 2 oraz beniaminkowie: Poltarex Pogoń i Warta – po 1.