Brak meczów

Podział punktów nad morzem

Dojlidy Białystok pokonały w Gdańsku AZS AWFiS Baltę 3:2 w jedynym środowym meczu 9. kolejki LOTTO Superligi tenisistów stołowych. Dzięki temu zwycięstwu goście przerwali serię trzech porażek i awansowali na szóste miejsce w tabeli.

Zawodnicy z Białegostoku przegrali trzy kolejne spotkania 0:3. Drużyna prowadzona przez menedżera Piotra Anchima zmierzyła się jednak z zespołami plasującymi się na czołowych miejscach - Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki, Dekorglassem Działdowo oraz PKS Kolpingiem FRAC Jarosław. W Gdańsku przyjezdni zdołali przerwać kiepską passę, ale o ich triumfie przesądziła dopiero piąta gra, którą w tym sezonie jest debel.

W pierwszym pojedynku Mateusz Troka przegrał 0:3 z 20-letnim Chińczykiem Li Youngyinem, ale za chwilę Patryk Chojnowski wyrównał stan rywalizacji. Aktualny mistrz Polski pokonał 3:1 Wang Zeng Yi.

W trzecim meczu pochodzący z Chin reprezentant Azerbejdżanu Yu Khinhang 3:0 zwyciężył Przemysława Walaszka, ale sukcesu gdańszczan nie zdołał przypieczętować Chojnowski. Grający trener AZS AWFiS Balta wygrał co prawda w spotkaniu z Li Youngyinem pierwszego seta, jednak ostatecznie uległ 1:2.

Losy konfrontacji rozstrzygnęła gra podwójna, w której lepsi 2:1 okazali się goście.
 
AZS AWFiS Balta Gdańsk - Dojlidy Białystok 2:3
  1. Mateusz Troka - Li Youngyin 0:3
  2. Patryk Chojnowski - Wang Zeng Yi 3:1 
  3. Yu Khinhang - Przemysław Walaszek 3:0 
  4. Patryk Chojnowski - Li Youngyin 1:2 
  5. Troka/Khinhang - Zeng Yi/Walaszek 1:2