Brak meczów

Wygrana akademików bez straty seta

Tenisiści stołowi Fibrain AZS Politechnika Rzeszów wygrali z Dojlidami Białystok 3:0 w ostatnim meczu 12. kolejki LOTTO Superligi. Akademicy nie stracili nawet seta i to dopiero drugie spotkanie w tym sezonie zakończone podobnym rezultatem.

Punkty zdobyli: singapurski junior Pang Yew En Koen, były mistrz Polski w singlu Tomasz Lewandowski i Piotr Chodorski.

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się od zwycięstwa 17-letniego Panga nad 20-letnim Chińczykiem Li Yongyinem. Singapurczyk przyjechał do Polski z osobistym trenerem, którym jest Gao Ning, selekcjoner tamteszej reprezentacji. Mimo młodego wieku zawodnik rzeszowskiej drużyny występuje w seniorskiej kadrze narodowej i wkrótce wystąpi w kwalifikacjach olimpijskich w Portugalii.

Gao Ning to była dziewiąta rakieta świata. W sezonie 2016/2017 sięgnął po mistrzostwo Polski w barwach Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

W kolejnych pojedynkach Lewandowski pokonał Przemysława Walaszka, a Chodorski wygrał z Wangiem Zeng Yi. Szczególnie ciekawa była ostatnia rywalizacja z udziałem pingpongistów, którzy kilkanaście lat temu grali razem w Odrze Głosce Księginia. "Wandżi" był zawodnikiem podstawowego składu, zaś Chodorski w wieku zaledwie 14 lat zadebiutował w ówczesnej ekstraklasie, a niedługo później dostał szansę w Lidze Mistrzów.

Trzynasta kolejka rozpocznie się już w sobotę od hitowego meczu Dekorglassu Działdowo z Dartomem Bogorią. Pozostałe spotkania odbędą się w niedzielę.
 
Fibrain AZS Politechnika Rzeszów - Dojlidy Białystok 3:0 
  • Pang Yew En Koen - Li Yongyin            3:0 (11:5, 11:7, 13:11)
  • Tomasz Lewandowski – Przemysław Walaszek 3:0 (11:3, 12:10, 12:10)
  • Piotr Chodorski – Wang Zeng Yi           3:0 (12:10, 15:13, 11:9)