prev
next

Kolping FRAC i Dartom Bogoria bliżej półfinału

Kolping FRAC Jarosław i Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki przybliżyły się do gry w półfinale LOTTO Superligi tenisistów stołowych. W niedzielę obie drużyny odniosły 14. zwycięstwa w sezonie. Wygraną zanotowały także Dojlidy Białystok.

Dwie najlepsze drużyny po sezonie zasadniczym wystąpią w drugiej rundzie play off. Od pierwszej rywalizować będą zespoły z miejsc od 3. do 6. W tabeli jarosławianie, mistrzowie Polski z 2018 roku, mają 43 punkty, zaś broniący tytułu Dartom Bogoria 41. Na trzeciej pozycji plasuje się Dekorglass Działdowo 38.

W niedzielę klub z Grodziska Mazowieckiego pokonał 3:0 ekipę 3S Polonii Bytom, w składzie z byłym pingpongistą Dartomu Bogorii Robertem Florasem. W pierwszym pojedynku przegrał on z Panagiotisem Gionisem 0:3. Punkty dla gospodarzy, którzy triumfowali 3:0, zdobyli także Marek Badowski i Czech Pavel Sirucek.

Tym razem w składzie mistrzów kraju zabrakło uznawanego za duży talent 13-letniego Miłosza Redzimskiego. Niedawno odniósł pierwsze zwycięstwo w seniorskiej superlidze. Tym razem młody zawodnik zwyciężył w Grand Prix Polski juniorów w Luboniu. Wygrywał tam z rywalami starszymi o trzy-cztery lata.

Liderujący Kolping FRAC pokonał broniący się przed spadkiem Poltarex Pogoń Lębork 3:0. Punkty wywalczyli: reprezentant Ukrainy Kou Lei, Chińczyk Han Qiyao i pięciokrotny złoty medalista IMP Daniel Górak.

Z siódmej na piątą pozycję awansowały Dojlidy. Mecz z beniaminkiem Wartą Kostrzyn nad Odrą beniaminek zaczął od porażki Przemysława Walaszka z Jakubem Masłowskim, lecz później sprawy w swoje ręce wzięli Li Youngyin i Wang Zeng Yi. Dla Li Youngyina to już ósmy komplet "oczek" w tym sezonie.

Poza play off są w tym momencie m.in. tenisiści stołowi Energi Manekina Toruń i LOTTO ZOOleszcz Gwiazdy Bydgoszcz. Do derbowej potyczki dojdzie w poniedziałek w Toruniu. Transmisja "na żywo" w telewizji Sportklub.
 
Wyniki

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - 3S Polonia Bytom 3:0
  1. Panagiotis Gionis - Robert Floras  3:0
  2. Marek Badowski - Michał Łysakowski 3:0
  3. Pavel Sirucek - Antonin Gavlas     3:2
Kolping FRAC Jarosław - Poltarex Pogoń Lębork 3:0
  1. Kou Lei - Marek Prądzinski         3:0
  2. Han Qiyao - Bogusław Koszyk        3:0
  3. Daniel Górak - Adam Dosz           3:1
Warta Kostrzyn nad Odrą - Dojlidy Białystok 1:3
  1. Jakub Masłowski - Przemysław Walaszek 3:2
  2. Sławomir Dosz - Li Youngyin           0:3
  3. Daniel Bąk - Wang Zeng Yi             2:3
  4. Jakub Masłowski - Li Youngyin         0:2