Brak meczów

PWSZ Zamość składa wniosek o grę w LOTTO Superlidze

"Podjęliśmy odpowiedzialną decyzję, mając świadomość możliwości organizacyjnych i finansowych" – mówi Piotr Kostrubiec, trener tenisistów stołowych PWSZ Zamość. W najbliższym czasie klub z Lubelszczyzny oficjalnie złoży wniosek na grę w LOTTO Superlidze.

- Już ponad miesiąc temu zgłosiliśmy gotowość do uczestnictwa w historycznym, pierwszym dla nas sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Kilka dni temu otrzymaliśmy pismo z PZTS z decyzją o przyznaniu nam awansu do LOTTO Superligi. Podjęliśmy odpowiedzialną decyzję, mając świadomość możliwości organizacyjnych oraz finansowych i wkrótce wyślemy pismo potwierdzające grę w krajowej elicie. Zostaje tylko weryfikacja hali, ale jesteśmy przekonani, że nie będzie z tym kłopotu – powiedział Piotr Kostrubiec.

W poprzednich latach zamojscy pingpongiści byli blisko występów w LOTTO Superlidze, ale przegrywali w barażach ze Spójnią Warszawa (2017 rok), Olimpią-Unią Grudziądz (2018) i Poltarex Pogonią Lębork (2019). Tym razem zajęli drugie miejsce w przedwcześnie zakończonym – z powodu koronawirusa – sezonie pierwszej ligi grupy południowej. Decyzją zarządu PZTS wywalczyli awans, bowiem ze względów regulaminowych triumfator rozgrywek PKS Pegaz Miasto Łańcut Jarosław II nie może zagrać w najwyższej klasie. Pierwszy zespół klubu z Podkarpacia jest Mistrzem Polski.

- To dla nas ogromny sukces. Dodatkowo ważne, że zawodnicy są związani z Lubelszczyzną. Nasz klub nastawia się na rozwój młodzieży i przyciąganie do siebie najlepszych pingpongistów z regionu – przyznał szkoleniowiec.

Dotychczas w zespole Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Zamość występowali m.in. dwukrotny mistrz Polski w singlu Marcin Kusiński, Ukrainiec Ihor Zawadskij, Marcin Litwiniuk, Paweł Kozieł i Radosław Chrześcian.

- Zostają ci, którzy przyczynili się do awansu, czyli Zawadskij, Kozieł i Litwiniuk. Czynimy starania, aby pozyskać tenisistę stołowego, który będzie dla nas wzmocnieniem – zakończył Piotr Kostrubiec.