prev
next

Platonov: "Khanin będzie wzmocnieniem Dojlid"

"Aliaksand Khanin" podjął dobrą decyzję i będzie wzmocnieniem Dojlid Białystok – mówi Pavel Platonov, który grał razem z Khaninem w podlaskim zespole w LOTTO Superlidze w sezonie 2016-17. Drużyna w składzie z dwoma Białorusinami, Wang Zeng Yi i Ho Kwan Kit zajęła 5 miejsce.

Kilka dni temu menedżer Dojlid Piotr Anchim ogłosił, że po 3-letniej przerwie Aliaksandr Khanin wraca do tego klubu.

- Polska LOTTO Superliga jest znacznie mocniejsza od ligi włoskiej, w której ostatnio grał Aliaksandr (Apuania Carrara). Będzie miał znacznie lepsze warunki do sportowego rozwoju – powiedział Pavel Platonov, który na co dzień trenuje z Khaninem w ośrodku w Mińsku. Obaj są reprezentantami Białorusi.

W sezonie 2016-17 Aliaksandr Khanin uzupełniał podstawowy skład, który tworzyli jego rodak, Wandżi i Ho Kwan Kit. Wygrał wtedy 5 pojedynków – 2 razy pokonał Jakuba Kosowskiego, a także Lucjana Błaszczyka, Patryka Chojnowskiego i Sławomira Dosza.

- Teraz gra on znacznie lepiej i będzie wzmocnieniem Dojlid. Poprawił zwłaszcza forhand, kiedyś miał z nim problem. Z pewnością wygra więcej meczów i pomoże w drużynie w zajęciu wyższej pozycji. A to oznaczałoby medal w LOTTO Superlidze. Będą mieli mocną drużynę i wszystko jest możliwe – dodał Pavel Platonov.

Nowy skład białostoczan tworzyć będą Wang Zeng Yi, Yongyin Li, Aliaksandr Khanin i Piotr Michalski.

Większość białoruskich zawodników obecnie gra w Niemczech.

– Za mało naszych tenisistów stołowych jest w Polsce. W 2 i niższych ligach niemieckich występować będą w następnym sezonie Shamruk, Milovanov, Barbolin, Baraboniv, Yarashenko i Ruklietsov – przyznał Pavel Platonov, grający w sezonie 2019-20 w TTC GW Bad Hamm.

W Polsce „Plati” Platonov, deblowy partner słynnego Władimira Samsonowa, bronił barw drużyn w Gorzowie Wielkopolskim, Górkach Noteckich, Rzeszowie, Ostródzie, Frysztaku i Białymstoku. Występował też we Francji i Belgii.