prev
next

Torunianie pożegnali halę "Elektryka"

Po długiej przerwie spowodowanej koronawirusem, do gry wrócili tenisiści stołowi LOTTO Superligi. W meczu towarzyskim Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki wygrał z Energą Manekinem Toruń 5:1. Torunianie ostatni raz zagrali w hali popularnego „Elektryka”.

Trenerzy drużyn Grzegorz Adamiak i Tomasz Redzimski ustalili, że zawodnicy rozegrają 6 pojedynków, w tym jeden deblowy. W składach pojawili się polscy pingpongiści – w ekipie toruńskiej Tomasz Kotowski, Konrad Kulpa i Damian Węderlich, a w zespole gości - Czech Pavel Sirucek, Marek Badowski i najmłodszy, prawie 14-letni Miłosz Redzimski.

W pierwszej grze Tomasz Kotowski przegrał 2:3 z Pavlem Siruckiem, który kiedyś występował w barwach toruńskiego klubu. W 5 secie było 11:9 dla Czecha. Drugi punkt zdobył Marek Badowski po zwycięstwie z Konradem Kulpą 3:1, a na 3:0 w całym meczu podwyższył Miłosz Redzimski, który po 5 setach wygrał z Damianem Węderlichem (11:4 w ostatnim secie).

W grze deblowej nie wystąpili 2-krotni z rzędu Mistrzowie Polski Kotowski/Kulpa. Tym razem partnerem Tomka Kotowskiego był Damian Węderlich, partner deblowy Jakuba Dyjasa – zdobyli brąz podczas MP w Białymstoku. W tym składzie pokonali duet Badowski/Redzimski 3:0.

W kolejnych grach singlowych górą byli przyjezdni – Pavel Sirucek wygrał z Konradem Kulpą 3:0, a Marek Badowski z Tomaszem Kotowskim 3:1.

W LOTTO Superlidze w sezonie 2019-20 Dartom Bogoria wygrał 3:0 na wyjeździe i przegrał 2:3 u siebie z Energą Manekinem. W obu spotkaniach w klubach z Grodziska Maz. i Torunia występowali zagraniczni pingpongiści.

Piątkowy mecz towarzyski rozgrywany był wg. nowych zasad, m.in. nie było tradycyjnego przywitania między zawodnikami, trenerami i z sędzią Tomaszem Kurtyką. Wszyscy ograniczyli się do skinienia głową.

W niedzielę, 31 maja kolejne bardzo ważne wydarzenie w polskim tenisie stołowym. W studiu Telewizji Polskiej w Warszawie odbędzie się turniej Lotto Superliga Cup. Transmisja w TVP Sport.

Energa Manekin - Dartom Bogoria 1:5
  1. Tomasz Kotowski - Pavel Sirucek 2:3
  2. Konrad Kulpa - Marek Badowski 1:3
  3. Damian Węderlich - Miłosz Redzimski 2:3
  4. Kotowski/Węderlich - Badowski/Redzimski 3:0
  5. Konrad Kulpa - Pavel Sirucek 0:3
  6. Tomasz Kotowski - Marek Badowski 1:3